Artykuł sponsorowany Ogumienie rowerowe z firmy Carex: jak dobrać opony do swojego roweru?

Ogumienie rowerowe z firmy Carex: jak dobrać opony do swojego roweru?

Dobór odpowiednich opon do roweru jest kluczowy dla komfortu jazdy, osiągów oraz bezpieczeństwa. Wybór odpowiedniego ogumienia może być jednak trudny, szczególnie dla początkujących rowerzystów. W tym artykule przedstawimy cztery kluczowe aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze opon rowerowych, abyś mógł cieszyć się z jazdy na swoim jednośladzie.

Rodzaje opon rowerowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje opon rowerowych, które można podzielić na kilka kategorii. Opony szosowe mają cienki profil i niski bieżnik, co pozwala na szybką jazdę na gładkich nawierzchniach. Opony do rowerów górskich (MTB) mają szeroki profil i agresywny bieżnik, który zapewnia przyczepność na trudnych terenach. Opony mieszane (hybrydowe) są kompromisem między szosówkami a MTB, oferując umiarkowaną przyczepność i szybkość. Ostatnia kategoria to opony zimowe, które posiadają specjalny bieżnik oraz dodatkowe kolce dla lepszej przyczepności na śniegu i lodzie.

Rozmiar i szerokość opon

Dobór odpowiedniego rozmiaru i szerokości opony jest niezbędny dla komfortu jazdy oraz osiągów roweru. Rozmiar opony określany jest przez średnicę koła oraz szerokość opony, wyrażoną w milimetrach lub calach. Warto sprawdzić specyfikację swojego roweru, aby dowiedzieć się, jakie rozmiary opon są z nim kompatybilne. W przypadku rowerów szosowych zwykle stosuje się węższe opony (23–28 mm), natomiast w rowerach górskich szerokość opon może wynosić od 2 do 3 cali. Opony hybrydowe mają zazwyczaj szerokość między 30 a 50 mm.

Bieżnik i ciśnienie

Bieżnik opony rowerowej wpływa na przyczepność, opory toczenia oraz komfort jazdy. Opony szosowe mają zwykle niski bieżnik, który minimalizuje opory toczenia i pozwala na szybszą jazdę. Opony górskie mają agresywny bieżnik, który zapewnia przyczepność na trudnych terenach. Opony hybrydowe mają umiarkowany bieżnik, który oferuje dobrą przyczepność na różnych nawierzchniach. Ciśnienie opon wpływa również na ich właściwości – wyższe ciśnienie zmniejsza opory toczenia, ale może pogorszyć komfort jazdy, natomiast niższe ciśnienie poprawia przyczepność i komfort, ale może zwiększyć ryzyko przebicia opony.

Poznaj ofertę firmy Carex

Firma Carex, założona w 2002 roku, specjalizuje się w sprzedaży oraz naprawie rowerów. W ofercie sklepu znajdują się produkty najwyższej jakości, idealne zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. W asortymencie dostępne są rowery górskie, miejskie, sportowe oraz trekingowe renomowanych producentów. Dodatkowo firma proponuje szeroką gamę profesjonalnych akcesoriów rowerowych, takich jak kaski, pompki, siodełka czy ogumienie. Dla zaspokojenia potrzeb klientów, Carex oferuje również usługi profesjonalnego serwisu rowerowego, obejmujące m.in. wymianę i regulację przerzutek, hamulców, linek, pancerzy, centrowanie i zaplatanie kół, smarowanie i konserwację podzespołów oraz montaż bagażników, błotników i fotelików dla dzieci.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter