Materiał Partnera Nauka strzelania z broni palnej na strzelnicy – dlaczego warto?

Nauka strzelania z broni palnej na strzelnicy – dlaczego warto?

Udając się na strzelnicę, bardzo często naszym celem jest rozrywka. Warto jednak wiedzieć, że nauka strzelania z broni palnej ma także swoje korzyści pod kątem praktycznym. Będąc bowiem w posiadaniu odpowiedniej koncesji na broń, będziemy mogli zwiększyć swój poziom bezpieczeństwa. Przy tym, trzeba będzie jednak zaczerpnąć nieco informacji odnośnie rodzaju broni i nie tylko.

O tym trzeba wiedzieć

Temat dostępności do broni palnej w Polsce oraz ogólnie uzyskiwania koncesji to temat budzący nierzadko sporo kontrowersji. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje możliwość wyposażenia się w niektóre rodzaje broni palnej bez większych problemów. Po bardziej konkretne informacje w tym temacie zwróciliśmy się do odpowiedniej ustawy o Broni i Amunicji z dnia 21 maja 1999 roku. Z niej, dowiedzieliśmy się o kilku zasadach, jakie to związane są z kupowaniem broni bez zezwolenia.  Od razu trzeba sobie powiedzieć, że nie mamy tutaj do czynienia z niczym, co choć w najmniejszym stopniu przypomina broń palną wykorzystywaną w obecnych czasach – zgodnie ze wspomnianą wyżej ustawą, bez zezwolenia będziemy mogli korzystać jedynie z broni wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replik takich broni.

Jeśli natomiast chodzi o sytuację, w której będziemy starać się uzyskać pozwolenie na posiadanie broni palnej, obecne związane z tym przepisy w naszym kraju zniosły uznaniowość organów policji w kwestii wydawania tego rodzaju pozwoleń. Jednakże, wyjątek stanowi broń wydawana w celu ochrony osobistej, tak więc nie powinniśmy się dziwić w momencie, gdy Komendant Wojewódzki Policji nie przyzna nam uprawnień do posiadania broni. Mimo to, pozwolenie na broń jesteśmy w stanie zdobyć w pozostałych przypadkach, o ile oczywiście spełniamy wszelkie wymagane warunki. W momencie, gdy będziemy chcieli uzyskać stosowne pozwolenie, będziemy musieli się z nimi najpierw oczywiście odpowiednio zapoznać.

Strzelectwo to dobra zabawa

Powyżej przedstawione informacje to oczywiście nie wszystko, co sprawia, że warto nauczyć się strzelania z broni palnej. Zanim jednak przejdziemy do dalszej części tego wpisu, pragniemy wspomnieć, że powstał on we współpracy ze specjalistami ze strzelnicy WKS 10. Zatem, trzeba wiedzieć, że obecnie mamy bardzo dużo możliwości, aby nauczyć się strzelać. W obecnych czasach mamy ułatwiony dostęp do broni palnej i nie mamy już do czynienia z sytuacją, w której to rewolwer czy karabin maszynowy możemy zobaczyć tylko przez ekran telewizora. Możemy bowiem udać się na pobliską strzelnicę, na której to pod okiem odpowiednio przeszkolonego instruktora nabędziemy potrzebnej wiedzy do obsługi broni palnej. Jeśli natomiast chodzi o rodzaje dostępnych broni palnych, jest ich całe mnóstwo.

Co więcej, spędzanie czasu na strzelnicy wiąże się po prostu z dobrą zabawą. Oferta tego typu miejsc nie ogranicza się bowiem tylko i wyłącznie do przeprowadzania szkoleń oraz do strzelania w standardowym zakresie. Bardzo często możemy bowiem spotkać się z wieloma możliwościami wyboru w postaci chociażby szybkiego strzelania do pojawiających się sylwetek. To oczywiście nie wszystko, o czym warto wspomnieć w związku z tym tematem, gdyż do naszej dyspozycji będzie także strzelanie na czas do zróżnicowanych celów, w tym także do celów ruchomych. W niektórych przypadkach, istnieje nawet możliwość prowadzenia ognia z poruszającego się pojazdu.

Słowem końca

Na koniec, oprócz udania się na strzelnicę, w temacie tego, dlaczego warto nauczyć się strzelać z broni palnej dobrze będzie wspomnieć także o aspekcie w postaci kolekcjonowania broni. Warto wiedzieć, że broń kolekcjonerska wcale nie musi składać się tylko i wyłącznie z takich egzemplarzy broni, które to są pozbawione cech bojowych oraz uniemożliwiają w efekcie oddanie strzału. Możemy tutaj bowiem mieć do czynienia z pełni sprawnym sprzętem w postaci chociażby rewolwerów Magnum czy też policyjnych pistoletów. Chcąc uzyskać dostęp do tego rodzaju broni, będziemy musieli oczywiście uzyskać stosowne pozwolenie, o którym to już wspomnieliśmy wyżej.

Opracowanie:

Strzelnica WKS 10

Olsztyn , Morska 38

Podziel się