Artykuł sponsorowany Modele do samodzielnego sklejenia – prezent idealny dla dziecka i nastolatka

Modele do samodzielnego sklejenia – prezent idealny dla dziecka i nastolatka

Wybieranie prezentów dla starszych i młodszych dzieci może być nie lada problemem. Jako rodzice chcemy podarować im coś, co będzie korzystne dla ich rozwoju, ale stanowiło jednocześnie źródło radości. Doskonałym połączeniem jest modelarstwo. Samodzielne sklejanie pojazdów czy budynków nie tylko pozwoli ćwiczyć koncentrację i zdolności manualne, ale przyniesie wiele satysfakcji.

Modele do złożenia

Modelarstwo jest czymś, co można uprawiać w każdym wieku. Bogactwo oferty modeli do sklejania sprawia, że każdy znajdzie cos dla siebie. Osoby początkujące, dopiero rozpoczynające tę przygodę mogą rozpocząć od prostych konstrukcji na miarę ich umiejętności. Podobnie w przypadku dzieci i młodzieży – dla nich przeznaczone są modele plastikowe. Bogatą ofertę kilkuset produktów zarówno dla dorosłych i dzieci znajdziemy w sklepie modelarskim Scorpio Polska.

Młodzi miłośnicy motoryzacji i awiacji z chęcią samodzielnie złożą modele samolotów oraz innych pojazdów. Ogromną zaletą tego rodzaju zabawek jest to, że modele są replikami istniejących maszyn, często historycznych. Budowanie własnych modeli czołgów pochodzących z drugiej wojny światowej może rozbudzić zainteresowanie historią. A to jeszcze nie koniec, ponieważ szczegółowo odwzorowane modele łodzi czy też pomniejszone w skali w stosunku do oryginałów modele samochodów będą stanowić dobry pretekst do nauki o budowie tych maszyn.

Możliwości modelarstwa nie kończą się na pojazdach. Równie dużą popularnością cieszą się modele dioram – budynków oraz obiektów wojskowych. Pozwolą one zbudować własną makietę miasta, wioski, a nawet bazy wojskowej. Znaleźć możemy zarówno repliki architektury europejskiej, jak i modele przedstawiające obiekty z innych rejonów.

Kupując dziecku model do samodzielnego sklejenia, pamiętajmy o zakupie niezbędnych akcesoriów modelarskich – klejów oraz farb do modeli.

Modelarstwo uczy dokładności i precyzji. Wymaga wyciszenia i skupienia – to umiejętności przydatne w każdym wieku. Operowanie i klejenie niewielkich elementów pozwala rozwijać zdolności manualne, a na to nigdy nie jest za późno.

Zabawki interaktywne dla najmłodszych

Pod tym hasłem kryją się różnego rodzaju zestawy do konstruowania różnego rodzaju obiektów – stacji benzynowej, szpitala oaz wielu innych. Zabawki interaktywne służą rozwojowi wyobraźni technicznej, zdolności manualnych oraz intelektualnych. Zabawa nimi polega na odtwarzaniu obiektu z elementów w przestrzeni na podstawie obrazka.

Jest to w pewien sposób uproszczona wersja modelarstwa – do zabawy wykorzystywane są nie specyficzne części obiektów, ale klocki, które mogą być przestawiane i aranżowane według wyobraźni dziecka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas