Artykuł sponsorowany Latające modele, czyli wyjątkowa zabawa na świeżym powietrzu

Latające modele, czyli wyjątkowa zabawa na świeżym powietrzu

Niedzielny spacer z dzieckiem nie zawsze jest dla niego atrakcyjny, dlatego rodzice szukają zabaw, które mogłyby urozmaicić czas ich pociech. Świetnym pomysłem są latające modele różnego rodzaju helikopterów wyposażone w możliwość zdalnego sterowania. Warto się nimi zainteresować, umożliwiają bowiem połączenie doskonałej rozrywki ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

Wyjątkowy helikopter

Helikopter ma specyficzną budowę, której przeniesienie na znacznie mniejszy od oryginału model zdalnie sterowany skutkowało trudnościami w użytkowaniu. Wymaga on więc od konstruktorów modeli szczególnej dbałości o detale. Miniaturowy helikopter musi przede wszystkim posiadać właściwie działający, precyzyjny żyroskop, umożliwiający sprawne manewrowanie modelem. Nieskomplikowane wersje nadają się doskonale do pomieszczeń zamkniętych, gdzie nie są narażone np. na działanie wiatru. Jeżeli jednak chcemy zapewnić dziecku zabawę na świeżym powietrzu, powinniśmy zadbać o zakup nieco bardziej złożonego modelu. Firma Scorpio-Polska Sp. z o.o. ma w swojej bogatej ofercie różnego rodzaju zdalnie sterowane helikoptery, dzięki czemu każdy klient jest w stanie wybrać odpowiadający jego potrzebom produkt. Poszczególne modele charakteryzują się konkretną liczbą kanałów sterujących. Podstawowe jednostki mają trzy kanały – jeden odpowiada za skręcanie, drugi za pochylanie do przodu lub do tyłu, trzeci zaś za wznoszenie i opadanie. Bardziej rozbudowane modele mają dodatkowe kanały, które umożliwiają lot bokiem, zmianę fazy lotu i regulację czułości żyra – dzięki temu można ich używać do efektownie wyglądających akrobacji, jednak korzystanie z nich jest niezwykle trudne.

Cztery śmigła

Bardzo popularne stały się kwadrokoptery, nazywane też potocznie dronami. To specjalne konstrukcje, które mają cztery śmigła w skrajnych punktach ramy. Tak jak helikoptery, są one zdalnie sterowane, dzięki czemu można w pełni kontrolować ich lot. Będzie to o wiele prostsze dzięki zamontowaniu specjalnej kamery, która przekaże obraz z kwadrokoptera do ekranu znajdującego się obok użytkownika. Za pomocą tych specjalistycznych zdalnie sterowanych modeli można nie tylko eksplorować konkretną przestrzeń, ale też bawić się na różne sposoby. Świetną rozrywką jest transportowanie małych ładunków z jednego punktu do drugiego. Można w ten sposób zapewnić zabawę zarówno sobie, jak i dziecku. Należy jednak pamiętać o zachowaniu maksymalnej ostrożności. Bezpieczeństwo podczas użytkowania latających modeli zdalnie sterowanych jest najważniejsze – znajdują się one niekiedy dość wysoko nad ziemią, a utrata kontroli nad nimi może doprowadzić do ich upadku. Warto też wybrać odpowiedni helikopter lub kwadrokopter, kierując się umiejętnościami użytkownika. Jeżeli nigdy nie miał on do czynienia z tego typu modelami, dobrze jest rozpocząć swoją przygodę z mniej zaawansowanymi urządzeniami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter