Artykuł sponsorowany Kupujemy rower - jak dobrze dobrać sprzęt i skąd wziąć na to pieniądze?

Kupujemy rower - jak dobrze dobrać sprzęt i skąd wziąć na to pieniądze?

Jeżeli jesteś fascynatem wycieczek rowerowych to prędzej czy później przychodzi ten moment. Trzeba wymienić swój sprzęt. Jeśli jeździcie rodzinnie to takie wymiany zdarzają się częściej za sprawą intensywnego procesu wzrostu twoich dzieci. Tak czy inaczej, chwila to ważna, ponieważ nowy rower musi być dobrze dopasowany. Po wielu godzinach spędzonych na siodełku każdy rowerzysta wie, jakie to ważne.

Ponadto, na nowy rower nie warto skąpić pieniędzy, więc przyda się odpowiednio duża kwota pochodząca z oszczędności lub pożyczki online, żeby kupić naprawdę wygodny i dobry rower. Dlatego dla tych, którzy nie mają wprawy mamy kilka porad jak dobrze dobrać sprzęt i skąd wziąć na to pieniądze.

Rodzaj roweru to ważna sprawa

Kiedyś wszyscy kupowali rowery górskie, po czym jeździli nim głównie po mieście i bardzo się męczyli. Obiektywnie trzeba przyznać też, że oferta sklepów sprzedających rowery była w tym czasie dość monotematyczna. W sprzedaży były wyłącznie rowery trekkingowe. Ale gruby bieżnik i konstrukcja roweru tego typu nadaje się raczej do jazdy off roadowej, natomiast na gładki asfalt miejskich ulic i alejek potrzeby jest inny sprzęt. Na szczęście teraz mamy do dyspozycji różnego rodzaju rowery, w tym także typowo miejskie czy profesjonalne szosowe i MTB.

Jak dobrać rower - czy można to zrobić samodzielnie?

Jeśli chcecie mieć pewność, że nowy rower będzie idealnie dobrany, przyda się wizyta w profesjonalnym sklepie. Musicie się jednak liczyć z tym, że luksus kosztuje i sprzęt w takim miejscu jest zdecydowanie droższy. Dla zredukowania kosztów zakupu nowego roweru można skorzystać z oferty sklepów internetowych. Wiele firm udostępnia specjalne formularze, gdzie można wpisać swój wzrost, długość nóg w pozycji wyprostowanej i zdalnie dobrać rozmiar ramy. Są też kalkulatory, które pozwalają na wprowadzenie dokładniejszych rozmiarów i określić dodatkowo kąt nachylenia swojego ciała, a tym samym najwygodniejszą pozycję w czasie jazdy, a tym samy dobrać ramę. W innych opcjach dostępne są specjalne tabele, według których również można dokonać wyboru sprzętu rowerowego. Formularze mają też funkcję określenia płci klienta, co pozwala na wyfiltrowanie np. ram dostosowanych do kobiecej anatomii.

Rozmiary ram i ich oznaczenia

Wybierając rower możecie natknąć się na kilka sposobów oznaczania rozmiarów ram. Rowery MTB zwykle mają miary określone w jednostkach angielskich (imperialnych), czyli w najlepiej znany sposób (17`, 19`, 21`). W przypadku innych rodzajów rowerów stosuje się przeważnie oznakowania w systemie metrycznym, tj. 46, 48, 50, 52, ale może się zdarzyć, że rozmiar ramy jest określony symbolami znanymi z działu odzieżowego, czyli S, M, L i XL. Niezależnie jednak od oznaczenia na każdej stronie sklepu internetowego znajdziecie zapewne stosowne tabele, które wskażą zakres wzrostu rowerzysty dla każdego rozmiaru ramy. W sklepie stacjonarnym pomoże sprzedawca, a dodatkowo można się po prostu przymierzyć do sprzętu.

Skąd wziąć pieniądze na nowy rower? - pomocna pożyczka online

Czasami mamy na to odłożone pieniądze, ale co zrobić, kiedy na koncie pusto, a stary rower ulegnie zniszczeniu bądź awarii? Lato w pełni, sezon rowerowy również, a zanim odłożysz odpowiednią kwotę będzie za późno. Żeby okazje do ciekawie i aktywnie spędzonych chwil na rowerze nie przeszły koło nosa, warto sięgnąć szybko po pożyczkę online i kupić nowy sprzęt.

Firmy pożyczkowe mają uproszczone procedury i takie dodatkowe pieniądze można mieć w ciągu 30-40 minut. Górny limit pożyczek online to zwykle 3-6 tys. złotych, więc spokojnie wystarczy na nowy, wygodny i sprawny rower.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter