Artykuł sponsorowany Klasyczny rower miejski czy e - bike – który wybrać?

Klasyczny rower miejski czy e - bike – który wybrać?

Jazda samochodem po mieście może być dość nieprzyjemna, zwłaszcza jeśli za każdym razem musimy stać przez długi czas w korku, przez co zużywamy sporą ilość paliwa. Z kolei korzystanie z komunikacji miejskiej nie stanowi dla wielu osób najwygodniejszego sposobu na poruszanie się po mieście. Doskonałą alternatywą dla obydwu rozwiązań może być wybór roweru miejskiego. Decydując się na ten środek transportu, nie musimy stać w korkach, a także szukać miejsca parkingowego. Dodatkowo nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego spalinami. Do jazdy po mieście możemy wybrać klasyczny rower miejski lub e -bike. Czym charakteryzują się te typy rowerów?

Rower miejski – charakterystyka

Klasyczne rowery miejskie są projektowane z myślą o użytkowaniu ich w typowo miejskich warunkach. Najlepiej radzą sobie z jazdą po płaskiej oraz twardej nawierzchni. Taki typ roweru zdecydowanie różni się pod względem konstrukcji od rowerów górskich bądź szosowych. Ma on zapewniać pełną wygodę, dlatego jest wyposażony w nieco większe koła niż inne typy jednośladów oraz charakterystyczną ramę, która posiada niemal pionowo ustawioną rurę podsiodłową, a także odpowiednio podniesioną i wyprofilowaną kierownicę.

Klasyczny rower miejski ma również nieco szersze siodełko niż inne rowery, aby jazda na nim była jak najbardziej komfortowa. Ponadto jest on bardzo często wyposażony w dodatkowe akcesoria, niewystępujące zazwyczaj w przypadku innych typów rowerów. Są to m.in. kosze, bagażniki, a także osłony łańcucha, które mają chronić odzież przed zabrudzeniem.

Jak działa e - bike?

E -bike to rodzaj roweru wyposażony w dodatkowy napęd. Posiada silnik, akumulator, a także system sterowania. W przypadku tego roweru silnik uruchamia się, kiedy zaczynamy pedałować. Dzięki temu, aby się przemieszczać, musimy wkładać znacznie mniej siły niż w przypadku jazdy na zwykłym rowerze.

Jak mówi specjalista ze sklepu rowerowego Sawera – Bike, oferującego szeroki wybór rowerów zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet: E -bike może poruszać się po drogach publicznych z określoną prędkością. Po jej przekroczeniu wspomaganie przestaje działać, a rower może jechać dalej napędzany siłą mięśni. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą przemieszczać się po mieście na rowerze, ale nie posiadają jeszcze na tyle dobrej kondycji, aby wybrać rower bez wspomagania. E -bike może okazać się dobrą opcją również dla tych, którzy wracając z pracy po ciężkim dniu, są zbyt zmęczeni na jazdę klasycznym rowerem.

Jak dobrać odpowiedni rower?

Decydując się na zakup roweru, należy zastanowić się, jak często będziemy z niego korzystać oraz po jakim terenie planujemy jeździć. Dobrze zwrócić także uwagę na to, czy rower ma nam służyć jedynie po to, aby dojeżdżać nim do pracy bądź szkoły, czy też chcemy pokonywać na nim większe odległości w celach rekreacyjnych. Ponadto niezwykle ważne jest, aby po zakupie jednośladu dostosować siodełko i kierownicę do wzrostu osoby, która będzie z niego korzystała.

Do poruszania się po mieście najlepiej wybrać klasyczny rower miejski lub e -bike. Zarówno pierwszy, jak i drugi jednoślad są modelami, które pozwolą na uniknięcie korków oraz poprawienie kondycji, a także będą sobie najlepiej radziły w przypadku twardej oraz płaskiej nawierzchni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas