Artykuł sponsorowany Jak przymocować rower do tylnej klapy pojazdu?

Jak przymocować rower do tylnej klapy pojazdu?

Wybierając się w dalszą podróż samochodem, wiele osób decyduje się na zabranie ze sobą roweru. Jednoślady można przewozić na różne sposoby. W tym celu wykorzystuje się m.in. odpowiednio dopasowane uchwyty na dach oraz haki holownicze. Stosunkowo często sięga się także po mocowania do tylnej klapy pojazdu. Rozwiązanie to ma wiele korzyści. Warto dowiedzieć się więcej na temat tych zalet oraz poznać sposoby instalacji bicykla do tylnej części auta.

 

Uchwyty rowerowe na klapę – zalety rozwiązania

 

Uchwyty rowerowe na klapę to wysokiej jakości modele, które na ogół są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie. Wyróżnia je uniwersalność zastosowania. Z reguły można je bez większego trudu dopasować do większości modeli samochodów, niezależnie od tego, czy zostały one wyposażone w relingi lub haki, czy też nie. Innowacyjne uchwyty rowerowe na klapę odznaczają się łatwością montażu. Ich instalacją może z powodzeniem zająć się jedna osoba, a cały proces mocowania zaczepki trwa maksymalnie kilka minut. Modele te z reguły usytuowane są bardzo nisko, dlatego też z ich załadunkiem większość osób nie będzie miała większego problemu.

Do produkcji uchwytów rowerowych na klapę zazwyczaj wykorzystuje się wysokiej jakości materiały, które charakteryzują się lekkością oraz wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Większość produktów nadaje się do przewożenia od 3 do 4 jednośladów. Prawidłowo przymocowane za pomocą uchwytu na klapę rowery trzymają się stabilnie z tyłu samochodu, co sprzyja mniejszemu oporowi powietrza w trakcie jazdy. Jest to zatem ekonomiczny sposób przewożenia bicykli.

 

Jak prawidłowo zamontować bagażniki rowerowe na tylną klapę?

 

Bagażniki rowerowe na tylną klapę polecane są w szczególności osobom, które wybierają się w niezbyt długą podróż. W przypadku wyboru tego sposobu mocowania rowerów należy bowiem liczyć się z pewnymi utrudnieniami w dostępie do bagażnika samochodowego. W trakcie wykonywania czynności instalacyjnych uchwyt nabyty w takim sklepie, jak LUXBOX S. C. Robert Bała, Wiesław Bała, zaczepia się o krawędź klapy bagażnika, a następnie stosuje się dodatkowe pasy w celu wzmocnienia i ustabilizowania całej konstrukcji. Podczas montażu nie ma konieczności sięgania po jakiekolwiek dodatkowe narzędzia. Dzięki regulowanym ramionom uchwytu można je z łatwością dopasować do kształtu nadwozia danego samochodu. Haczyki pasków z reguły pokryte są elastyczną powłoką. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że instalacja uchwytu spowoduje powstanie rys na karoserii samochodu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas