Materiał Partnera Dlaczego warto wybrać się na spływ kajakowy?

Dlaczego warto wybrać się na spływ kajakowy?

Spędzanie wolnego czasu na wodzie ma bardzo wiele zalet. Ta forma aktywności podbija serca wielu Polaków. Pływają nie tylko młode osoby i studenci, ale również seniorzy, rodziny z dziećmi, a niektórzy na spływ kajakowy zabierają nawet swoich czworonożnych przyjaciół. Przedstawiamy kilka powodów, które sprawiają, że warto wybrać się na spływ kajakowy.

Aktywny wypoczynek

Spływy kajakowe zdecydowanie wpisują się w nurt zdrowego stylu życia. Jest to połączenie wypoczynku z aktywnością. Świetna forma uprawiania sportu podczas urlopu czy wolnego weekendu. Pokonując kilometry w kajaku, możemy w świetny sposób zaznać ruchu bez nadmiernego zmęczenia. Podczas wiosłowania pracuje wiele mięśni, np. mięśnie pleców, grzbietu, brzucha czy ramion. Wiosłując przez godzinę, możesz spalić nawet 200-400 kalorii! Zależy to oczywiście od intensywności wysiłku.

Poznawanie nowych ludzi i czas spędzony z rodziną

Spływ kajakowy to świetna okazja na poznanie nowych osób, ale również zacieśnienia więzi z tymi, których już znamy. Rodzinny wyjazd kajakarski z pewnością będzie świetną atrakcją, zarówno dla rodziców jak i dzieci! Dużą popularnością cieszą się także zorganizowane spływy, np. studenckie, na których mile widziani są nie tylko posiadacze indeksów, ale wszyscy będący młodzi duchem. Na spływie można się lepiej poznać i zintegrować, a przy tym naprawdę świetnie bawić!

Woda i bliskość natury

Spływy kajakowe umożliwiają nam kontakt z wodą, zatem możesz zażyć kąpieli, pływać w pław, chłodzić się w wodzie i świetnie bawić! Spływy umożliwiają nam również kontakt z naturą. Płynąc kajakiem możesz obserwować roślinność i zwierzęta nad rzeką. W wodzie zobaczysz ryby, a przy odrobinie szczęścia, nad rzeką żurawie, łabędzie, kaczki i grążele żółte. Z pewnością zachwycą Cię malowniczo pochylone nad korytem rzeki drzewa oraz konary na brzegu, a otwarta przestrzeń rzeki da Ci poczucie wolności i wyzwolenia.

Niskie koszty wypraw

Jedną z największych zalet spływów kajakowych jest możliwość dopasowania ich ceny do własnej kieszeni. Korzystając z usług profesjonalnej firmy, takiej jak np. Ośrodek Grabskie Sioło, w której ofercie możemy znaleźć m.in. organizację spływów kajakowych, z pewnością nie przepłacimy niepotrzebnie za nocleg czy żywienie! Oczywiście cena zależna jest od czasu trwania spływu - począwszy od parogodzinnych rekreacyjnych wypadów, aż po wielodniowe zorganizowane wyprawy - możliwości mamy naprawdę wiele, zatem powinniśmy się zdecydować na opcję, która najbardziej nam pasuje.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas