Materiał Partnera Zachwycająca ręcznie robiona ceramika dostępna w sklepie Rustykalne co Nieco

Zachwycająca ręcznie robiona ceramika dostępna w sklepie Rustykalne co Nieco

Kultura ludowa, mimo XXI wieku wciąż jest obecna we współczesnych domostwach. W wielu przypadkach są to ceramiczne kubki czy talerze. Nierzadko pokryte są one pięknymi zdobieniami, ręcznie namalowanymi. Długotrwały proces wytwarzania takich naczyń sprawia, że są to artykuły trudne do kupienia w tradycyjny sposób. Dlatego warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu Rustykalne co Nieco, która jest dostępna dla każdego, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Ręcznie robiona ceramika

Wyroby ceramiczne znane są od wieków. Najczęściej stanowią one grupę przedmiotów oraz naczyń wykorzystywanych przez ludzi każdego dnia. Metoda ich wytwarzania nazywana jest garncarstwem i jest obecna w Polsce od 5400 lat p.n.e. Od tego momentu naczynia gliniane zaczęły stanowić bardzo ważny element każdego domostwa. Aktualnie to również istotny asortyment sklepu wysyłkowego Rustykalne co Nieco, który specjalizuje się w sprzedaży artykułów zaliczanych do rękodzieł. Należy wiedzieć, że ceramika ręcznie wykonana odznacza się wyjątkowym i niepowtarzalnym wyglądem. Oznacza to, że dostępne są pojedyncze sztuki lub tylko kilka egzemplarzy na stanie. Ponadto należy wiedzieć, że przedmioty te nie wychodzą spod maszyn przemysłowych. To starannie stworzone artykuły, nierzadko będące dziełami sztuki.

Oferowana ceramika odznacza się misternym wykonaniem, które może zachwycić niemalże każdego

– mówi pracownik sklepu.

Wytwarzanie ceramiki

Rustykalne co Nieco jest miejscem oferującym regionalne wyroby ceramiczne. Ich sposób produkcji polega na formowaniu z naturalnego tworzywa np. gliny, naczyń, które są odpowiednio suszone oraz wypalane. Dzięki temu zachowują one swój kształt oraz zyskują dużą trwałość i wytrzymałość. Należy wiedzieć, że wykorzystywane wysokie temperatury w procesie tworzenia, powodują, że gęstość używanego surowca osiąga właściwy, pożądany poziom. Natomiast ich zewnętrzna powierzchnia zwykle pokrywana jest szkliwem, które sprawia, że ceramika pięknie połyskuje. Z kolei jej zdobienie i dekorowanie jest procesem, który wymaga dużych umiejętności malarskich oraz ogromnej cierpliwości. Ręcznie robione naczynia są produktami nietuzinkowymi, jedynymi w swoim rodzaju. Dzięki nim otaczająca przestrzeń nabiera wyjątkowego charakteru i stylu.

Wysyłkowa sprzedaż ceramiki

Obecnie w związku z długotrwałym procesem wytwarzania ludowej ceramiki, jej sprzedaż w tradycyjny sposób (detaliczny) bywa mało opłacalna. Produkty tego rodzaju bywają dostępne w wielu miejscach, a nawet można je spotkać w zwykłych sklepach. Mimo wszystko wciąż są to na tyle wyjątkowe wyroby, że ręcznie robiona ceramika oferowana jest w dużej mierze przez Internet. Zdobyty w ten sposób artykuł odznacza się oryginalnym wykonaniem, o charakterystycznych dla siebie cechach. W wielu przypadkach charakteryzuje się elementami ludowej kultury bądź wiejskiego czy rustykalnego stylu. W związku z tym opisywany sklep jest miejscem idealnym dla miłośników folkloru oraz misternie stworzonych rękodzieł.

Opracowanie:

Rustykalne co Nieco

Dębe Wielkie , Prądzyńskiego 5A

Podziel się