Artykuł sponsorowany Sposoby na ratowanie pszczół według specjalistów z Bee True

Sposoby na ratowanie pszczół według specjalistów z Bee True

Pszczoły odgrywają niezwykle ważną rolę w ekosystemie. To one odpowiadają za zapylanie roślin, tak, by te mogły prawidłowo się rozwijać i przynosić owoce. Nieprzypadkowo więc Albert Einstein twierdził, iż bez pszczół, życie na ziemi może istnieć maksymalnie cztery lata. Bez nich zabrakłoby pokarmu. W związku z tym, warto się o nie troszczyć i włączyć w akcję ratowania. O skutecznych patentach opowiedzieli specjaliści z Bee True Manufaktura Miodu.

Dlaczego pszczoły giną?

Według statystyk, zarówno pszczoły miodne, jak i te dziko żyjące odpowiadają za zapylanie roślin, stanowiących ponad 33% naszej codziennej diety. Szacuje się, że w samej Europie owady te są odpowiedzialne za około 4000 odmian warzyw. Nietrudno więc wyobrazić sobie, co by się stało gdyby pszczoły wyginęły. Niestety, z roku na rok ich sytuacja jest coraz gorsza. Z czego to wynika? Przede wszystkim ze stosowania we współczesnym świecie zbyt dużej ilości chemii. W szczególności zagrażają im środki, zawierające substancje z grupy neonikotynoidów. Niestety, nierzadko są one stosowane przez rolników jako oprysk. Pszczoły, które wlecą w toksyczne opary często giną przez zatrucie. W związku z tym, coraz więcej aktywistów i firm, w tym Bee True, stara się zwiększać świadomość z tego zakresu i zachęcać do ratowania pszczół.

Ule na dachach budynków – patent na ratowanie pszczół

Jednym ze sposobów na ratowanie pszczół jest zdecydowanie się na postawienie uli na dachu budynków. Zarządcy bloków czy też właściciele firm, którzy zdecydują się na taką opcję nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także ocieplają wizerunek danego miejsca. Opisał to pokrótce jeden z pracowników przedsiębiorstwa Bee True Manufaktura Miodu.

Pasieka na dachu wiąże się z licznymi korzyściami. Dla przedsiębiorców oznacza to wyróżnienie się na tle konkurencji i zaprezentowanie jako firma dbająca o wizerunek o ekologię, która sięga do kreatywnych rozwiązań. Oprócz tego, z pewnością wzrośnie zainteresowanie ekologią i prozdrowotnymi właściwościami miodu.

Jak jeszcze można pomóc?

Do nowoczesnych akcji ratowania pszczół mogą włączyć się również osoby indywidualne, które posiadają balkon. Popularne w ostatnim czasie stało się bowiem tworzenie w tym miejscu tzw. łąk. Wysiewanie w donicach roślin miododajnych to innymi słowy tworzenie bezpiecznego schronienia dla pszczół, które w szczególności w dużych miastach mają bardzo trudne warunki do przetrwania. Efekt taki można osiągnąć dzięki zasadzeniu fuksji, lawendy czy tradycyjnej petunii. Niemniej jednak, jak podkreśla jeden ze specjalistów z Bee True rośliny nie mogą być pryskane żadnymi chemikaliami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas