Artykuł sponsorowany Skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn

Skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn

Oczyszczanie organizmu z toksyn jest niezbędne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia, równowagi ciała oraz umysłu. Jeśli na co dzień twój tryb życia nie zawsze jest zdrowy, warto przynajmniej cztery razy do roku stosować detoks. Jakich substancji użyć, by organizm szybciej się oczyścił? Które produkty powinny znaleźć się w diecie oczyszczającej?

Regularne oczyszczanie organizmu z toksyn znacząco poprawia stan zdrowia, a także korzystnie wpływa na urodę i samopoczucie. Równowaga ciała oraz umysłu jest możliwa tylko dzięki zastosowaniu dobrze zbilansowanej diety. Jeśli na co dzień nie zawsze przestrzegasz jej zasad, sięgasz po używki i spożywasz posiłki w pośpiechu – co jakiś czas przeprowadź detoks. Oczyszczanie organizmu z toksyn niesie za sobą same korzyści, wśród których wymienić należy między innymi zmniejszenie cellulitu, poprawę cery, wzmocnienie włosów oraz paznokci. Jak skutecznie oczyszczać organizm? Skomponuj odpowiedni jadłospis. Możesz też wspomagać się, sięgając po suplementy diety zawierające cenne składniki odżywcze.

Niegazowana woda

Niegazowana woda mineralna doskonale wpływa na detoksykację organizmu. Oczyszcza  drogi pokarmowe, poprawia nawilżenie skóry i włosów, wspiera funkcjonowanie nerek i wątroby. Wypijaj dwa litry wody dziennie. Pij wodę regularnie, małymi łykami. Zawsze miej przy sobie butelkę lub bidon. Warto nawadniać się często, ale małymi porcjami.

Oczyszczający błonnik

Właściwości oczyszczające i zdrowotne ma także błonnik, który przyspiesza przemianę materii oraz zwalcza zaparcia. Źródłem błonnika są między innymi kasze, makarony pełnoziarniste, bakalie, warzywa oraz owoce. Błonnik oczyszczający można także dodawać do posiłków w formie sproszkowanej. Jak informuje ekspert żywieniowy z PH Minerały -Ziemi Monika Kreft, ważne, by sięgać po błonnik naturalny, najlepiej nie zbożowy. Należy całkowicie zrezygnować z błonnika syntetycznego.

Babka płesznik

Wiele ziół posiada silne właściwości oczyszczające. W redukcji toksyn pomoże między innymi babka płesznik. Jej nasiona mają wiele cennych składników oraz duże ilości błonnika. Po zalaniu wodą nasiona babki płesznik wytwarzają charakterystyczny żel, który jest skutecznym środkiem na poprawę trawienia.

Zrezygnuj z używek

Podczas detoksu bezwzględnie odstaw kawę i alkohol. Jeśli palisz papierosy, warto spróbować graniczyć nałóg, a najlepiej całkowicie zrezygnować z tytoniu, przynajmniej na czas odtruwania organizmu.

Podczas diety oczyszczającej zamiast po słodycze, sięgaj po zdrowe przekąski, jak orzechy, sałatki czy jogurty. Możesz również zapoznać się z popularnymi dietami oczyszczającymi, w tym z dietą sokową, która jest jednym ze skutecznych sposobów na odtruwanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas