Materiał Partnera Naturalne wino - czy jest zdrowsze?

Naturalne wino - czy jest zdrowsze?

Nie każdy z nas jest tego świadomy, jednak przy produkcji win, które stoją na półkach sklepowych - naturą się nieco manipuluje. Żywność naturalna i ekologiczna stała się w ostatnim czasie niezwykle popularna. Duża część osób zaczyna wybierać zdrowe produkty, rezygnując tym samym z tych, które są wysokoprzetworzone. Naturalne wino - nie znajdziemy go w każdym sklepie. Jednak czy jest ono zdrowsze?

Wino naturalne - czyli jakie?

Większość osób myśli, że każde wino powstaje z winogron, każde jest podobne i że nie ma sensu nazywanie żadnego “naturalnym”. Przy produkcji większości win nie ma mowy o naturalności. Naturalne wina są po prostu organiczne. Nie dodaje się do nich żadnych zbędnych dodatków, produkowane są tradycyjną metodą. Wina naturalne produkuje się przy minimalnej interwencji, jaka tylko jest możliwa. Naturalne wino daje nam, czyli konsumentom, niesamowite i intrygujące doznania smakowe. Są one też znacznie gęstsze, bardziej oleiste i gładsze. Naturalne wino smakuje znacznie lepiej niż takie, do którego dodano zbędne składniki.

Czy wino naturalne jest zdrowsze?

Naturalna żywność jest dla nas lepsza. Tak samo jest również z winem. Jeśli dbamy o nasze zdrowie, kondycję i sylwetkę, ale nie chcemy rezygnować z lampki wina po ciężkim dniu w pracy - powinniśmy zdecydować się na wino naturalne. Istnieje wiele firm, takich jak np. Kredens Basi Barbara Pytel, która w swojej ofercie posiada m.in. wina naturalne, produkowane tradycyjnym sposobem. Ma ono nie tylko lepszy smak, ale także i właściwości. Wino może pomóc nam w poprawieniu naszej pamięci. Chroni także mózg człowieka, zapobiega zaćmie i rozwoju tej chorobie, przeciwdziała próchnicy, obniża cholesterol, osłania układ krążenia oraz zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów, a w szczególności raka jelita grubego. Oczywiście fakt, iż dowiedziono zdrowotnych korzyści picia wina, nie oznacza, iż można je stosować bez umiaru. Zdaniem naukowców, lecznicza dawka w przypadku wina oznacza kieliszek dziennie dla kobiet oraz dwa kieliszki dla mężczyzn. Oczywiście nikt z nas nie pije wina dzień w dzień. Wiadomo, że nadmierne picie szkodzi. Powinniśmy zatem mieć to na uwadze, jednak nie warto całkowicie rezygnować z picia. Przerzucenie się na naturalne wina może być świetną decyzją, ze względu nie tylko na właściwości zdrowotne, ale także i smak, ponieważ w przypadku win naturalnych jest on o wiele lepszy. Niewiele osób takie wina próbowało, dlatego też nie każdy posiada taką wiedzę. Warto jednak ją zdobywać.

Podziel się