Artykuł sponsorowany Jak wybrać najzdrowszą żywność w sklepie spożywczym?

Jak wybrać najzdrowszą żywność w sklepie spożywczym?

Mylące etykiety, fantazyjne opakowania i zapewnienia producentów o unikalnych wartościach odżywczych produktów, mogą wprowadzić konsumenta w błąd. Produkty, etykietowane jako BIO lub EKO, często mają składy, które niczym nie różnią się od standardowych artykułów żywnościowych. Sprawdźmy, jak wybierać żywność, aby mieć gwarancja, że nasza dieta jest zróżnicowana i bogata w zdrowe składniki.

Wybór żywności – jak kupować?

Dietetycy określają preferowane pokarmy na podstawie prostej formuły obejmującej 51 kategorii żywności, z których każda ma własne unikalne kryteria. Zrozumienie zasad prawidłowego odżywiania nie jest proste, ale wystarczy kilka prostych wskazówek, aby zmienić swoją dietę na lepsze.

Wskazówki dotycząca wyboru żywności

Wybierając pieczywo warto sięgać wyłącznie po chleb zawierający 100% pełnego ziarna. Bardzo ważnym elementem świadomego procesu zakupowego jest czytanie opakowań, dlatego zawsze czytaj informacje o wartościach odżywczych i sprawdź, czy jest więcej błonnika niż cukru. Jeżeli masz taką możliwość, zaopatruj się w dobrych sklepach spożywczych, takich jak sklep Urszuli Nieckuły FHU, oferujących świeże pieczywo od sprawdzonych dostawców.

Świeże warzywa i owoce

Warzywa w puszkach i mrożonki to produkty, w których często kryje się sód. Wybierając produkty mrożone i puszkowane należy zwrócić szczególną uwagę na skład – zawartość sodu powinna być mniejsza niż 240 mg, zaś tłuszczu – mniejsza niż 2 g na porcję.

Soki i napoje – jakie wybierać?

Najlepszym wyborem są wyciskane soki owocowe i warzywne prosto z lodówki. Soki sprzedawane w kartonie powinny zawierać mniej niż 360 mg sodu na porcję i być wolne od dodatku cukru.

Jogurt i serki – które wybierać?

Duże sklepy spożywcze mają szeroką ofertę jogurtów i serków naturalnych bez dodatku cukrów. Najzdrowszy nabiał ma minimalną ilość tłuszczu i dużą zawartość białka. Jogurty i serki owocowe zawierają duże ilości cukru, przez co nie powinny być włączane do codziennej diety.

Mięso – gdzie kupować?

Świeże mięso ze stoiska to najlepszy i najzdrowszy wybór. Mięso paczkowane jest często poddawane procesom chemicznym w celu dłuższego utrzymania świeżości. Szukaj produktów chudych o łącznej zawartości tłuszczu poniżej 10 g i tłuszczów nasyconych poniżej 4,5 g na porcję.

Gotowe do spożycia posiłki

Wybieraj produkty zawierające całe składniki żywności. Poszukaj równowagi odżywczej, upewniając się, że jest co najmniej 10 g białka, a kalorie z tłuszczu stanowią mniej niż 35% wszystkich kalorii. Ogranicz też ilość sodu do 600 mg.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter