Dzień Singla – globalne święto zakupowe. Dlaczego warto wziąć w nim udział?

Dzień Singla – globalne święto zakupowe. Dlaczego warto wziąć w nim udział?

Dzień Singla w Europie obchodzony jest tuż po Walentynkach, 15 lutego. W Chinach jednak świętuje się go 11 listopada. Data nie jest przypadkowa, bo numeryczne ustawienie obok siebie jedynek symbolizuje właśnie życie w pojedynkę. Azjatycki marketplace rozpowszechnił to święto na cały świat. Obecnie jest to wielka impreza konsumpcyjna, która przewyższa znany nam lepiej Black Friday czy Cyber Monday. Zniżki w wielu sklepach zaczynają się już na początku listopada. Gdzie ich szukać? Jak nie dać się wrobić? Podpowiadamy!

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Kiedy jest Dzień Singla?

Jednoznacznej daty nie ma. W Polsce single celebrują swój dzień 15 lutego, czyli od razu po Walentynkach. W Chinach to święto przypada na 11 listopada. Jaki to ma związek z nami, Europejczykami? Czytaj dalej.

Co to jest Dzień Singla? Od antywalentynek na uczelni do największego święta zakupowego w roku

Nam, Polakom, data 11 listopada jest szczególnie bliska. W całym kraju celebrujemy odzyskanie niepodległości. Ta okazja zbiega się ze świętem zakupowym zapoczątkowanym w Chinach. Biorąc pod uwagę to, że sklepy internetowe uruchamiają zniżki wcześniej, nie gryzie się to tak z ważnymi dla nas państwowymi obchodami. Od czego właściwie to wszystko się zaczęło?

W latach 90. chińscy studenci wpadli na pomysł ustanowienia specjalnego dnia dla osób, które nie są w związku. Coś na wzór walentynek. Miał on być okazją do celebrowania stanu kawalerskiego. Młodzi ludzie kupowali sobie prezenty, wspólnie imprezowali.

W 2009 roku ten fakt wykorzystała platforma sprzedażowa Alibaba. Zaoferowała u siebie gigantyczne zniżki. W akcji brało udział coraz więcej marek. Co ciekawe, dochody ze sprzedaży w Dniu Singla okazały się o wiele wyższe niż podczas Czarnego Piątku czy Cyber Monday!

Dlaczego warto wiedzieć o azjatyckim Dniu Singla?

Jeśli szukasz atrakcyjnych okazji cenowych, listopadowa wersja Dnia Singla powinna Cię zainteresować. Każdego roku sklepy organizują wyprzedaże produktów z m.in z poniższych kategorii:

W Global Shopping Day uczestniczyły już takie znane marki jak Burberry, Sephora czy Apple. Przede wszystkim jednak możesz szukać promocji na platformie Aliexpress, która wywodzi się z Azji. To, jak zachowują się ceny, warto obserwować z wyprzedzeniem. Faktem jest, że niektóre firmy sztucznie zawyżają ceny, by potem ogłosić wyprzedaż. W konsekwencji niewiele zyskujesz. Historię cen możesz łatwo sprawdzić poprzez Aliprice.pl.

Stworzymy dla Ciebie profesjonalny e-sklep, który przyciągnie klientów i będzie generował zyski. Sprawdź >>

Dzień Singla jako pomysł na marketing

Biorąc pod uwagę statystyki, światowy Dzień Singla jest szansą na zwiększenie dochodów w sklepie internetowym. Firma Alibaba co roku notuje ogromne przychody z zamówień z tej okazji. W Polsce Global Shopping Day nie jest jeszcze tak popularny jak Black Friday czy Cyber Monday. Na pewno niefortunna jest zbieżność ze Świętem Niepodległości. Jednakże coraz więcej biznesów powoli przyłącza się do akcji.

Dla konsumentów to nie lada gratka. Wyprzedaże zaczynają się nawet 30 października. Niektóre sklepy kontynuują je po 11 listopada. Niższe ceny to nie wszystko. Klienci mogą liczyć na specjalne konkursy i kupony. Warto łowić też kody rabatowe do wykorzystania na przykład w Aliexpress czy Shopee.

Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem potencjału Dnia Singla w swojej firmie, pamiętaj, by z wyprzedzeniem rozpocząć działania marketingowe.

Dzień Singla ma swój ukryty sens

Każdy może nadać swoje znaczenie jakiejś okazji. Jeśli sklepy internetowe przygotowują specjalne oferty dla singli, szkoda z nich nie skorzystać. To czas, który możemy poświęcić sobie samemu. I nie ma w tym nic złego. Ostatnimi laty jesteśmy zalewani wręcz przekazami o docenianiu siebie. Nie bez powodu. Potrzebujemy o siebie zadbać, a czasami wręcz siebie zauważyć.

A skoro inflacja daje się nam we znaki, odkładamy na później samych siebie. Podrzucamy Wam idealną okazję do tego, by jednak coś dla siebie zrobić. Mała przyjemność, prezent, coś, co dawno planujemy sobie kupić, ale jakoś nie wypada, bo może za drogo.

A niepodległość dotyczy każdego z nas. Odnosi się do całości i jednostek zarazem. Identyfikujesz się z zapisem 11.11? Świętuj dobrze i wspólnie z bliskimi. Z innymi singlami. W tym konkretnym dniu lub wokół niego – w zależności od ofert platform sprzedażowych.

Dowiedz się też więcej o Black Friday w e-commerce.

Źródła: https://www.statista.com/statistics/364543/alibaba-singles-day-1111-gmv/

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas