Materiał Partnera Animacje dla dzieci, czyli organizujemy czas najmłodszym na weselu

Animacje dla dzieci, czyli organizujemy czas najmłodszym na weselu

Planowanie ślubu to zadanie na wiele miesięcy, podczas których zapadnie niezliczona ilość decyzji – mniejszych i większych. Jedną z nich na pewno będzie, czy zapraszać gości z dziećmi, a jeśli tak, to czym je zająć, aby pozwoliły rodzicom miło spędzić ten wieczór. Najlepszym wyjściem jest stworzenie kącika dla dzieci, w którym czeka na nie moc atrakcji, ale przyda się też pomoc animatora.

Dzieci na weselu – tak czy nie?

W tym temacie zdania są podzielone, niektórzy nie wyobrażają sobie wesela bez udziału najmłodszych, a inni wręcz przeciwnie uważają, że zabawa weselna to nie miejsce dla dzieci. Każdy ma po trosze racji, więc trzeba dobrze rozważyć za i przeciw przed podjęciem ostatecznej decyzji. Coraz więcej ślubów oraz zabaw weselnych odbywa się w gronie dorosłych, a dzieci zostają w domu. Takie rozwiązanie jest wygodne dla pary młodej, jak i rodziców – nie muszą martwić się, że pociechy się nudzą, marudzą lub rozrabiają. Wystarczy zatrudnić opiekunkę na noc i można się bawić, jak za czasów „sprzed” rodzicielstwa. Organizowanie wesel bez dzieci podyktowane jest zazwyczaj względami ekonomicznymi – zwłaszcza, jeżeli para młoda pragnie kameralnej uroczystości. Dzięki temu opłata za salę weselną oraz obsługę gastronomiczną będzie mniejsza – wciąż w wielu miejscach, dziecięcy „talerzyk” liczony jest jak dorosły. Jeżeli jednak najmłodsi również będą brali udział w zabawie weselnej to trzeba pomyśleć o tym, aby mieli co robić. Wiele zabaw weselnych może wydać się maluchom nudne, więc przyda się porcja rozrywki skrojona specjalnie na ich miarę. Pomoc doświadczonego animatora, jak Marta Baran-Dobosz z Day Of Smile uprzyjemni milusińskim każdą uroczystość.

Czym zająć maluchy na weselu?

Dzieci na weselu to normalny widok – biegają, zaczepiają gości i bawią się po swojemu. Jednak z czasem mogą się znudzić takimi zajęciami i zaczną marudzić, nie dając rodzicom w pełni cieszyć się tym specjalnym dniem. Dlatego trzeba dobrze zaplanować atrakcje dla dzieci, które zajmą je kiedy goście będą się bawić. Przede wszystkim dzieci powinny mieć spój kącik, czyi stolik cały dla nich – przyozdobiony kolorowymi serwetkami i balonami z helem, które zachęcą, żeby spędzać czas również przy stoliku z rówieśnikami, a nie na kolanach mamy. Maluchy na pewno ucieszą się ze smakołyków przyrządzonych specjalnie z myślą o nich, a miłym akcentem na pewno będą kolorowanki oraz kredki dostępne przez cały czas.

Mało które wesele może obejść się bez dodatkowych atrakcji dla dzieci, zwłaszcza jeśli uzbiera się większa grupka. Warto wtedy zatrudnić animatora do pomocy – są to ludzie, którzy mają głowy pełne pomysłów, a ręce balonów z helem. Animator zajmie dzieci kreatywnymi zabawami lub ciekawymi aktywnościami, których na co dzień nie uświadczą. Bardzo popularne są bańki mydlane w każdej postaci, które dzieci wprost uwielbiają! Bardzo często zabawy na wesele dla dzieci obejmują:

  • plecenie włosów i bransoletek,
  • malowanie twarzy,
  • gry przestrzenne np. twister,
  • jedzenie smakołyków na nitce bez użycia rąk,
  • konkursy tańca,
  • i wiele, wiele innych.

Bardzo istotne jest, aby poinformować zawczasu wynajętego animatora, czy ma przygotować zabawy plenerowe czy takie, które mogą spokojnie odbywać się w środku sali weselnej. Pomoc animatora to koszt, który warto ponieść, gdyż dzieci będą miały zajęcie, a rodzice będą mogli w pełni uczestniczyć w zabawie. Ceny kształtują się do 400 do nawet 1500 zł za usługę – wszystko zależy od zakresu obowiązków w czasie wesela. Niektórzy animatorzy zajmą dzieci np. tylko do 20:00, a niektórzy oferują różni możliwość ułożenia dzieci do snu.

Opracowanie:

Day Of Smile Marta Baran-Dobosz

Kielce , Nowaka-Jeziorańskiego A lok. 71A

Podziel się