5 porad, jak sprawić, by planowanie Świąt było przyjemnością

5 porad, jak sprawić, by planowanie Świąt było przyjemnością

Boże Narodzenie kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, aromatycznymi piernikami i zapachem zielonej choinki. Jednak święta to również czas porządków, kupowania prezentów i przygotowywania potraw. Zastanawiasz się, jak zaplanować święta i nie stracić głowy? Nie chcesz, by natłok obowiązków zepsuł magiczną atmosferę? Przeczytaj nasze porady i przygotuj się do Świąt bez nerwów.  

Sklepy internetowe Sklepy internetowe

1. Zapisuj pomysły i twórz listy

Dobra organizacja to podstawa. Jaki jest najlepszy sposób za dobre planowanie? Zapisuj wszystkie pomysły i zadania, jakie przyjdą ci do głowy. Następnie uporządkuj je w kolejności, w jakiej mają zostać wykonane. Spisywanie najważniejszych spraw z pewnością ułatwi organizację, a ty w pełni będziesz cieszyć się magią Świąt.

Oto przykładowe listy, które warto stworzyć już na początku planowania:

  • lista osób, do których wyślesz kartki z życzeniami
  • lista gości przy wigilijnym stole
  • lista prezentów dla rodziny i przyjaciół
  • lista świątecznych dań
  • lista zakupów świątecznych
  • lista przedświątecznych porządków

Zapisanie pomysłów zagwarantuje, że nie zapomnisz nawet o najmniej istotnych drobiazgach i będziesz mieć pewność, że wszystko zostanie zapięte na ostatni guzik. Możesz wykorzystać specjalne aplikacje lub skorzystać z gotowych planerów. Sprawdź nasz Planer Świąteczny.   

2. Odstaw stres na bok

Druga kluczowa zasada dobrego planowania – przede wszystkim zachowaj spokój. Nie daj się wciągnąć w świąteczne szaleństwo. Reklamy ze Świętym Mikołajem w centrach handlowych atakują nas już od listopada, a wiele osób zaczyna czuć presję, zamiast cieszyć się Świętami. Nie zakładaj, że wszystko, co zaplanujesz, wyjdzie idealnie.

Pozwól sobie na trochę luzu i skup się na najważniejszych sprawach. Zaplanuj tyle zadań, ile jesteś w stanie wykonać i nie przejmuj się, jeśli coś pójdzie nie tak. Pamiętaj, że Boże Narodzenie to przede wszystkim czas na spotkanie z bliskimi, a nie wyszukane prezenty, efektowne dekoracje i perfekcyjnie przygotowane potrawy.

3. Nie zostawiaj ważnych spraw na ostatnią chwilę

W planowaniu kolejnych działań bardzo ważna jest kolejność. Dobrze, gdy rozpoczniesz przygotowania od spraw, które wydają ci się najtrudniejsze albo których po prostu nie lubisz robić. Z pewnością unikniesz nerwowej krzątaniny tuż przed Wigilią.

Wiadomo, że nie jesteś w stanie wszystkiego zrobić wcześniej – nie przygotujesz potraw na zapas, jednak już na początku grudnia możesz upiec pierniki. Na 2-3 tygodnie przed świętami rozpocznij generalne sprzątanie – umyj okna, odsuń meble, a przed samą Wigilią zostaną ci jedynie delikatne porządki.

prezenty na Boże Narodzenie

4. Stwórz ozdoby DIY z najbliższymi

Jeśli dobrze zorganizujesz przedświąteczne porządki i niezbędne zakupy, możesz poświęcić czas na bardziej przyjemną część przygotowań świątecznych. Wykorzystaj ten czas kreatywnie i spędź miłe chwile wspólnie z przyjaciółmi lub rodziną. Możesz stworzyć z dziećmi niepowtarzalne ozdoby DIY.

Inspiracji w sieci znajdziesz mnóstwo, a do wykonania własnoręcznych dekoracji świątecznych nie potrzebujesz wcale wyszukanych materiałów. Przyciągające wzrok ozdoby stworzysz z papieru, masy solnej, a nawet makaronu czy wstążek. Dzieci szczególnie ucieszą się z Kalendarza Adwentowego.

5. Pozwól sobie na przyjemności jeszcze przed Świętami

Organizacja Świąt to wyzwanie, które wcale nie jest łatwe w realizacji, więc pozwól sobie na małą nagrodę jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Zadbaj o siebie – umów się do fryzjera i kosmetyczki. Nowa fryzura i wypielęgnowane dłonie z pewnością poprawią humor.

Dzień przed Wigilią zagospodaruj czas, który spędzisz z przyjaciółmi lub bliskimi. Wybierz się z dziećmi na zimowy spacer lub wspólnie obejrzyjcie film w świątecznym klimacie. Pozwól sobie poczuć magię Świąt.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas