Artykuł sponsorowany Zastosowanie czyściw w branży rolniczej

Zastosowanie czyściw w branży rolniczej

Czyściwa przemysłowe są wykorzystywane w wielu różnych branżach. Są niezbędne, aby wyczyścić powierzchnie zanieczyszczone olejami, smarami i innymi zabrudzeniami m.in. pochodzenia organicznego. W szczególności w miejscach, gdzie zachowanie najwyższego poziomu higieny jest niezbędne dla czystości gotowego wyrobu lub prawidłowego działania maszyn. Przyjrzyjmy się bliżej rodzajom i zastosowaniu czyściw w branży rolniczej.

Miejsca, które wymagają szczególnej czystości

W rolnictwie wymagane jest zachowanie wysokich standardów higieny, szczególnie przy produkcji przetworów rolnych, aby nie dopuścić do zanieczyszczenia końcowego produktu. Jednak utrzymanie czystości jest równie ważne dla ochrony i właściwej dbałości o maszyny, obiekty gospodarcze i budynki dla zwierząt, a także same zwierzęta. Brudne pomieszczenia inwentarskie, linie pojenia, urządzenia udojowe lub inne elementy wyposażenia, mogą przyczynić się do zanieczyszczeń mleka, mięsa i zbóż lub pojawienia się chorób u zwierząt gospodarskich. Jednocześnie zanieczyszczenia osiadające na maszynach rolniczych przyczyniają się do pogorszenia jakości prac polowych oraz pojawienia się korozji.

To sprawia, że utrzymanie czystości w gospodarstwie rolnym jest niezwykle ważne dla wysokich wyników produkcyjnych. Dlatego oprócz profesjonalnej chemii sprzątającej, pomocne są czyściwa dla przemysłu rolniczego, które ze względu na odmienne właściwości mogą być stosowane do czyszczenia zarówno małych i trudno dostępnych miejsc, jak i do rozpuszczania tłustych zabrudzeń z gorących powierzchni.

Rodzaje czyściw w branży rolniczej

Podobnie jak w innych branżach przemysłu, również w rolnictwie stosuje się odmienne czyściwa, cechujące się nieco innymi właściwościami. W ofercie producenta czyściw przemysłowych Barneo znajdziemy czyściwa wykonane z mieszanki wiskozy z poliestrem, czystej celulozy lub celulozy z domieszkami. Czym się wyróżniają i gdzie znajdują zastosowanie poszczególne rodzaje czyściw?

Uniwersalne w zastosowaniu są czyściwa wiskozowo-poliestrowe, które są miękkie, a więc nie rysują delikatnych powierzchni. Jednocześnie są na tyle wytrzymałe, że mogą być użytkowane z detergentami. Grubsze, bardziej wytrzymałe oraz odporne na działanie rozpuszczalników, detergentów i substancji ropopochodnych są czyściwa wykonane z celulozy z dodatkiem poliestru – wysoka gramatura pozwala chronić dłonie przed opiłkami i wysokimi temperaturami, a więc czyściwo znajdzie zastosowanie w czyszczeniu maszyn rolniczych. Natomiast wydajne, a jednocześnie bezpieczne dla środowiska jest czyściwo wykonane w 100% z celulozy, które podobnie jak czyściwo wykonane z celulozy z dodatkiem polipropylenu, jest również chłonne, wielozadaniowe oraz ekonomiczne.

Szeroki wybór produktów sprawia, że niezależnie od rodzaju produkcji rolnej wszelkie zabrudzenia powstałe podczas pracy lub przetwórstwa zostaną skutecznie usunięte. Dlatego czyściwa powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego gospodarstwa rolnego – z pewnością znajdą wiele zastosowań.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas