Artykuł sponsorowany Wynajem suszarni przewoźnych do ziarna zbóż i kukurydzy sposobem na pomoc w żniwach

Wynajem suszarni przewoźnych do ziarna zbóż i kukurydzy sposobem na pomoc w żniwach

Ziarna zbóż oraz kukurydza są szczególnie narażone na rozwój pleśni. Ich rozwojowi sprzyja nadmiar wody, który znajduje się w plonach, dlatego po zbiorach niezbędne jest ich dosuszanie. Na czas żniw nieocenioną pomocą będą więc przewoźne suszarnie do zbóż i kukurydzy, dzięki którym z łatwością wysuszymy ziarno bez utraty jego właściwości. Sprawdźmy, jak to działa oraz jakie są zalety wynajmu przewoźnych suszarni.

Wydajne, energooszczędne i ekologiczne suszarnie przewoźne

Jak działają mobilne suszarnie do ziaren zbóż i kukurydzy? W zależności od modelu mogą różnić się sposobem zasilania lub parametrami suszenia. Jednak zasada ich działania jest podobna: urządzenia dostępne w ofercie firm oferujących tego typu usługi, np. firmy Agripak, są kompletne i umożliwiają przeprowadzenie całego procesu suszenia. Wyposażone są w kosz zasypowy, ślimak załadowczy, separator zanieczyszczeń, czyszczalnik, a także palnik olejowy i wentylator. Ziarna zbóż lub kukurydzy są najpierw suszone, a następnie schładzane. Odpowiednie warunki suszenia sprawiają, że ziarna nie pękają ani nie tracą swojej zdolności do kiełkowania. Jednocześnie są na tyle suche, że nie musimy obawiać się przegrzewania lub pleśnienia paszy.

Suszarnia przewoźna może być zasilana silnikiem elektrycznym lub ciągnikiem oraz załadowana bezpośrednio z przyczepy transportowej. Dzięki ślimakowi centralnemu oraz rynnie zsypowej wysuszone ziarno można wsypać na przyczepę lub bezpośrednio do silosu. Suszarnie mobilne są łatwe w obsłudze, a jednocześnie wydajne, energooszczędne i ekologiczne, dlatego jeśli nie stać nas na zakup własnego urządzenia (lub jeśli jest ono potrzebne tylko przez kilka dni w roku), możemy zdecydować się właśnie na wynajem.

Zalety wynajmu suszarni przewoźnych

Podczas żniw liczy się każda pomoc – przede wszystkim wydajnych maszyn, które wykonają najcięższą część prac. Mobilne suszarnie na wynajem cechują się wydajnością na poziomie od 35 do nawet 100 ton kukurydzy na dobę, dlatego prace postępują znacznie szybciej. Jednocześnie ziarna zbóż i kukurydzy są szybciej zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków – dodajmy, że dosuszanie powinno odbywać się nie później niż 24 godziny po zbiorze, a w niektórych przypadkach w czasie maksymalnie 12 godzin.

Szczególnie kukurydza jest ziarnem wrażliwym na działanie wilgoci. Zbyt duża wilgotność wiąże się z ubytkiem suchej masy, spadkiem zdolności kiełkowania lub pojawieniem się pleśni i rozwoju bakterii. To sprawia, że pogarsza się jakość ziarna, co ma znaczenie zwłaszcza wtedy, kiedy ziarno przeznaczone jest na sprzedaż lub do produkcji pasz treściwych. Dlatego suszarnia przewoźna wynajmowana na czas żniw jest rozwiązaniem dla każdego rolnika, któremu zależy na utrzymaniu wysokiej jakości ziaren zbóż i kukurydzy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas