Artykuł sponsorowany Tuje Szmaragd: Trawy ozdobne - nie tylko na trawnik, ale także w aranżacji ogrodu

Tuje Szmaragd: Trawy ozdobne - nie tylko na trawnik, ale także w aranżacji ogrodu

Trawy ozdobne to nie tylko praktyczne rozwiązanie dla trawników, ale także doskonały sposób na urozmaicenie aranżacji ogrodu. Wbrew pozorom, ich zastosowanie jest szerokie i pozwala na tworzenie niebanalnych kompozycji. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej trawom ozdobnym dostępnym w ofercie gospodarstwa szkółkarskiego Tuje Szmaragd oraz ich roli w ogrodzie.

Trawy ozdobne - różnorodność gatunków i odmian

Trawy ozdobne to bardzo szeroka grupa roślin, obejmująca wiele gatunków i odmian. Wśród nich znajdziemy zarówno te niewielkie, jak i te dorastające nawet do kilku metrów wysokości. Wybierając trawy ozdobne do swojego ogrodu, warto zwrócić uwagę na ich wymagania glebowe, wilgotnościowe oraz nasłonecznienie, aby zapewnić im optymalne warunki do wzrostu. Ponadto, warto pamiętać o różnorodności kolorystycznej traw ozdobnych – od jasnozielonych po ciemnoczerwone, co pozwala na tworzenie ciekawych kontrastów w ogrodzie.

Trawy ozdobne jako element kompozycji ogrodowej

Trawy ozdobne świetnie sprawdzają się jako element kompozycji ogrodowej. W zależności od wybranej odmiany, mogą pełnić rolę tła dla innych roślin, tworzyć kontrasty kolorystyczne czy też stanowić samodzielny akcent w ogrodzie. Warto eksperymentować z różnymi gatunkami traw ozdobnych, łącząc je z innymi roślinami, jak byliny, krzewy czy drzewa. Trawy ozdobne mogą także tworzyć ciekawe efekty wizualne dzięki swym dynamicznym formom oraz ruchomym liściom, które reagują na podmuchy wiatru.

Trawy ozdobne w roli żywopłotu

Trawy ozdobne mogą być także wykorzystane jako żywopłot, szczególnie te o większych rozmiarach i gęstym ulistnieniu. Dzięki temu pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną – stanowią naturalną barierę przed wiatrem czy hałasem, a także zapewniają prywatność mieszkańcom posesji. Wybierając trawy ozdobne na żywopłot, warto zwrócić uwagę na ich tempo wzrostu oraz ewentualne wymagania dotyczące przycinania.

Trawy ozdobne jako element małej architektury ogrodowej

Trawy ozdobne, dostępne w ofercie gospodarstwa szkółkarskiego Tuje Szmaragd, mogą być również wykorzystywane jako element małej architektury ogrodowej. Przykładem takiego zastosowania są tzw. trawy w donicach, które świetnie sprawdzają się na tarasach czy balkonach. Trawy ozdobne w donicach można łączyć z innymi roślinami, tworząc ciekawe kompozycje, a także stosować jako barierę przed wiatrem czy wzrokami sąsiadów. Ponadto, trawy ozdobne mogą być wykorzystywane do tworzenia dekoracji sezonowych, jak np. jesiennych kompozycji z dyniami czy zimowych aranżacji z gałązkami świerku.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter