Artykuł sponsorowany Rodzaje przyczep rolniczych i ich charakterystyka

Rodzaje przyczep rolniczych i ich charakterystyka

Przyczepy rolnicze to sprzęt, który służy transportowaniu różnych ładunków w trakcie prac w gospodarstwie. Część z przyczep jest bardzo uniwersalna i umożliwia bezproblemowe przewożenie ładunków różnego typu, inne są wysoce wyspecjalizowane i dostosowane tylko do konkretnego rodzaju ładunku. To istotne nie tylko z punktu widzenia użyteczności, ale także w kontekście rejestracji i przeglądów. Czym wyróżniają się przyczepy rolnicze?

Charakterystyka i rodzaje przyczep rolniczych

Pierwszy podział przyczep rolniczych dzieli się ze względu na przeznaczenie – występują przyczepy uniwersalne i specjalistyczne. W pierwszej grupie popularne są tzw. wywrotki z trójstronnym wywrotem skrzyni ładunkowej. Umożliwiają szybki i sprawny rozładunek. Sprzęt ten jest dużym ułatwieniem dla wszystkich rolników, którzy zajmują się hurtową sprzedażą ziemniaków czy zboża. Przyczepy specjalistyczne są natomiast przeznaczone do przewozu konkretnego typu ładunku. Dużą zaletą jest fakt, że przewóz danego towaru jest w takiej sytuacji maksymalnie ułatwiony, bezpieczny i zoptymalizowany. W tej grupie można również wyróżnić przyczepy do transportu zwierząt oraz bel. Ta ostatnia umożliwia przewóz słomy w belach dzięki charakterystycznej konstrukcji. To platforma ograniczona na krótszych bokach burtami, dzięki którym bele nie staczają się i są zabezpieczone.

Przyczepy rolnicze można także podzielić ze względu na liczbę osi. Jednoosiowe są lekkie, zwrotne, a także kompatybilne z większością ciągników. Dobrze sprawdzają się w mniejszych gospodarstwach ze względu na swoją ładowność. Są także bardzo łatwe w manewrowaniu i nie łamią się przy cofaniu. Tego typu rozwiązania wyróżnia także stabilność, wytrzymałość i zwinność. Dodatkowo duża nośność i długa żywotność to punkty wyróżniające tę grupę. Przyczepa dwuosiowa wyróżnia się natomiast nieco większą masą i większą ładownością. Dzięki temu sprawdza się w większych gospodarstwach. 

Zalety przyczep rolniczych

Produkcja rolna bez wykorzystania przyczep byłaby praktycznie niemożliwa. Ułatwiają załadunek, przeładunek i wyładunek przewożonego towaru, a także sprawdzają się do codziennych prac w gospodarstwie. Właśnie dlatego z oferty producenta przyczep rolniczych JUSAM korzysta tak wielu właścicieli gospodarstw rolnych, którym zależy na sprzęcie wysokiej jakości. Produkty te wyróżniają się dobrą ładownością, wytrzymałością i zwrotnością. Maszyny spełniające pewne standardy są więc nieocenionym wsparciem w trakcie pracy w gospodarstwie – na roli, przy zwierzętach i w codziennym użytkowaniu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas