Artykuł sponsorowany Rodzaje przenośników i ich zastosowanie w rolnictwie

Rodzaje przenośników i ich zastosowanie w rolnictwie

Użycie profesjonalnych maszyn w rolnictwie pozwala na optymalizację pracy i zwiększenie możliwości produkcyjnych. Dlatego w gospodarstwach rolnych często spotyka się zaawansowane urządzenia, np. przenośniki automatyczne. Są one przydatne podczas przenoszenia produktów sypkich, np. ziarna do siewu lub pasz dla trzody, bydła oraz drobiu. Jaką funkcję pełnią w produkcji rolnej i jakie są ich rodzaje? Dowiesz się tego z niniejszego artykułu!

Rodzaje przenośników stosowanych w branży rolniczej

Przenośniki automatyczne to niezbędne wyposażenie budynków gospodarskich. Mają prostą budowę – składają się z silnika, taśm, rolek, bębna i mechanizmu napinającego taśmy. Przenośniki stosowane w rolnictwie możesz zamówić np. w sklepie Agrounima w Krotoszynie. Stosuje się je do przenoszenia materiałów sypkich i ziarnistych. Przenośniki automatyczne stosowane w rolnictwie dzieli się na:

1. Przenośniki kubełkowe przeznaczone do pionowego transportu ziarna.

2. Przenośniki ślimakowe do produktów sypkich, ziarnistych i pylistych, np. nawozów i dodatków do pasz.

3. Przenośniki taśmowe do wygodnego transportu ziarna zbóż lub płodów rolnych oraz do usuwania resztek poprodukcyjnych.

Maszyny te mogą być napędzane energią elektryczną lub hydraulicznie. Spotyka się modele otwarte i zabudowane, zapobiegające pyleniu materiału znajdującego się na taśmie.

Do czego stosowane są przenośniki automatyczne w rolnictwie?

Różne rodzaje maszyn używane są do przemieszczania materiałów sypkich o większej i mniejszej granulacji, np. popularne przenośniki ślimakowe do przenoszenia ziaren, nasion lub nawozów w postaci granulatu. Przenośniki automatyczne hydrauliczne lub elektryczne stosuje się podczas transportu ziarna w kierunku poziomym i pionowym. Ich różne warianty pozwalają na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni i dostosowanie kąta nachylenia, wielkości i kształtu do warunków występujących na obiekcie. Za każdym razem należy dopasować wydajność, średnicę i długość do miejsca, w którym mają być zamontowane. Nowoczesne przenośniki kubełkowe, ślimakowe i taśmowe mają prostą budowę i można je dostosować do wymogów lokalizacji. Dzięki temu są powszechnie stosowane do usprawnienia produkcji roślinnej i zwierzęcej. Ich główną funkcją jest transport produktów sypkich.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter