Artykuł sponsorowany Przyczepy rolnicze - czym kierować się przy wyborze środka transportu w gospodarstwie rolnym

Przyczepy rolnicze - czym kierować się przy wyborze środka transportu w gospodarstwie rolnym

Rolnictwo to jeden z filarów gospodarki krajowej. Dlatego też tak ważne jest aby współczesne i nowoczesne gospodarstwa rolne funkcjonowały i rozwijały się prawidłowo, co wymaga jednak odpowiedniego zaplecza technicznego. Nie należy przy tym zapominać, że w tym przypadku, wśród wszystkich maszyn i urządzeń rolniczych, szczególną oraz niezwykle istotną rolę odgrywają specjalistyczne przyczepy rolnicze, które w zależności od przeznaczenia różnią się od siebie konstrukcją i poszczególnymi parametrami technicznymi.

Jak to jest z przyczepami rolniczymi

Współczesne gospodarstwa rolne, sadownicze lub hodowlane realizują ogromną ilość zadań, które wymagają zastosowania różnego rodzaju przyczep rolniczych, służących do szeroko pojętego transportu zbiorów, pasz, ziarna, zwierząt, maszyn i wielu innych materiałów oraz towarów. Warto pry tym pamiętać, że przyczepy rolnicze to pojazdy, które w zależności od przeznaczenia różnią się od siebie konstrukcją, a co za tym idzie można je między innymi podzielić ze względu na ilość osi:

  • przyczepy jednoosiowe – gdzie tylna część skrzyni ładunkowej jest podparta na osi, a część przednia na zaczepie ciągnika. Są to najczęściej konstrukcje zabudowane, których cechą charakterystyczną jest wygodne manewrowanie,
  • przyczepy dwuosiowe – o większych gabarytach i pojemności, a także większej pojemność. Stanowią one rozwiązanie bardzo pomoce przy transportowaniu dużych ilości ładunku podczas jednego kursu,
  • przyczepy trójosiowe – o bardzo dużej ładowności i pojemności skrzyni ładunkowej (ok. 26 m3).    

Dodatkowo przyczepy rolnicze można podzielić ze względu na konstrukcję zabudowy, która determinuje rodzaj przewożonych ładunków. Do najpopularniejszych rozwiązań zaliczyć należy:

  • wywrotki – gdzie zazwyczaj ich przestrzeń ładunkową ograniczają cztery burty, które najczęściej można otworzyć (wszystkie lub jedną), aby ułatwić załadunek lub rozładunek. Doskonale nadają się one do przewozu ziarna, zbiorów, nawozu, itp.,
  • przyczepy do przewozu zwierząt (świń, koni, krów, a nawet drobiu),
  • przyczepy do przewozu maszyn rolniczych (kombajnów, kosiarek, itp.),
  • przyczepy do przewozu siana lub bel słomy – ze ścianami zaporowymi z przodu i z tyłu, które uniemożliwiają przesuwanie się ładunku.

Nowa czy używana – oto jest pytanie

Przyczepy rolnicze to produkt, którego zakup stanowi zazwyczaj niemałą inwestycję, a co za tym idzie zawsze warto przeanalizować rozwiązania dostępne na rynku. Należy bowiem pamiętać, że w zależności od potrzeb i posiadanego budżetu możemy zdecydować się na zakup przyczepy nowej lub używanej. Niemniej jednak w przypadku nabycia używanej przyczepy istnieje ryzyko wejścia w posiadanie konstrukcji, której stan nie do końca może być zgodny z oczekiwaniami. Podstawowym warunkiem takiej transakcji jest zweryfikowanie stanu technicznego przyczepy, w czasie którego należy przede wszystkim sprawdzić stan skrzyni ładunkowej, burty oraz zawiasów, a także ramę, stan zawieszenia, ogumienia oraz układu hamulcowego i hydraulicznego.

Jak widać zakup przyczepy rolniczej z rynku wtórnego wymaga odpowiedniej wiedzy technicznej, a także niemałej dozy szczęścia. Dlatego też poszukując niezawodnego środka transportowego warto rozważyć skorzystanie z szerokiej oferty sprzedawców maszyn i urządzeń rolniczych, takich jak firma Alpex-Tools sp. z o.o. sp.k., zajmujących się dystrybucją nowych i w pełni sprawnych przyczep rolniczych. Wynika to z faktu, że pomimo różnic cenowych, na dłuższą metę inwestycja w nową przyczepę okazuję się zazwyczaj bardziej opłacalna, gdyż otrzymujemy produkt nowy, bezawaryjny oraz idealnie dopasowany do naszych potrzeb, a w perspektywie kilku lat zyskujemy gwarancję trwałości zakupionego sprzętu i spokój przy przeglądach rejestracyjnych, które powinniśmy przeprowadzać co 2 lata.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas