Artykuł sponsorowany Nowy czy używany - jaki ciągnik rolniczy wybrać?

Nowy czy używany - jaki ciągnik rolniczy wybrać?

Zakup ciągnika, przez wielu nazywanego także traktorem, to inwestycja na długie lata. Aby stać się właścicielem takiego sprzętu, trzeba poświęcić na to poważne środki finansowe. Dlatego też należy rozważyć wszystkie możliwości dotyczące jego zakupu. Jedną z ważniejszych kwestii jest to, czy zdecydować się na nowy ciągnik, czy na używaną maszynę z drugiej ręki.

Kiedy warto przemyśleć zakup używanego ciągnika?

Tak jak w każdej branży, tak i w rolnictwie, duży wpływ na zakup sprzętu ma jego cena. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na nabycie nowego ciągnika i nie dla wszystkich jest to opłacalne.

Koszt zakupu ciągnika rolniczego z drugiej ręki to zdecydowanie mniejszy jednorazowy wydatek. Rozwiązanie takie może się sprawdzić, jeżeli gospodarstwo ma mały areał przeznaczony pod uprawy. Inwestycja w kupno nowego sprzętu prosto od producenta zwróciłaby się dopiero po długim czasie.

Niektórzy rolnicy dysponują jedynie starszym sprzętem, który musi współpracować z ciągnikiem. Dlatego też, kupując jego nowy model, nie można liczyć na to, że wszystkie jego możliwości zostaną w pełni wykorzystane, jeżeli osprzęt będzie starej daty.

Na pytanie, czy lepiej wybrać nowy ciągnik, czy używany, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Starsza maszyna nigdy nie będzie miała takich parametrów jak ta, która właśnie opuściła fabrykę producenta. Używany ciągnik to niekiedy jedyne rozwiązanie dla właściciela gospodarstwa. Decydując się na jego zakup, musi on jednak zwrócić uwagę na jego stan, rocznik, a także na renomę producenta – mówi ekspert z firmy Farmtrac Tractors Europe.

Dlaczego opłaca się kupować nowe ciągniki rolnicze?

Nie można zapomnieć o tym, że ciągnik rolniczy to najważniejsza maszyna w całym gospodarstwie. Cena takiego sprzętu może początkowo zniechęcić, jednak trzeba pamiętać, że jest to inwestycja na długie lata.

Nowy ciągnik rolniczy z całą pewnością będzie doskonale sprawował się na polu, a co najważniejsze będzie bezawaryjny. Koszty naprawy maszyn rolniczych mogą być spore, dlatego warto poświęcić większe fundusze na zakup nieużywanego sprzętu. Usterki ciągników z drugiej ręki mogą wyjść na jaw dopiero po czasie.

W obecnie produkowanych ciągnikach rolniczych stosowane są nowe, zupełnie inne rozwiązania niż w starszych modelach. Maszyny takie są wydajniejsze energetycznie, przyjaźniejsze środowisku, bardziej efektywne podczas pracy i komfortowe w użytkowaniu. Ponadto producenci oferują dzisiaj ciągniki, które sprawdzają się nie tylko w gospodarstwach o dużym areale, ale i w tych o znacznie mniejszej powierzchni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas