Materiał Partnera Najpopularniejsze w Polsce marki ciągników

Najpopularniejsze w Polsce marki ciągników

O tym, że ciągnik jest niezbędnym sprzętem w uprawie roli, nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, co decyduje o wyborze tych a nie innych urządzeń? Jaka marka jest liderem wśród polskich ciągników? Sprawdźmy!

Rynek ciągników

O tym jakie marki ciągników są najbardziej popularne, dowiadujemy się na podstawie rejestracji nowych sprzętów, sporządzanych przez firmy monitorujące rynek rolniczy. Według ostatnich danych za rok 2015 – zarejestrowano ponad 12000 ciągników (ok. 13% mniej niż w roku wcześniejszym). Chętniej za to kupowane były ciągniki używane. Przyczyną takiego wyniku jest kwestia ograniczenia finansowania z programów unijnych. Najwięcej ciągników sprzedano w województwie wielkopolskim, mazowieckim i lubelskim. Jak dodaje przedstawiciel firmy Czemarol: Zajmujemy się sprzedażą części do urządzeń rolniczych. Na pierwszym miejscu stawiamy zadowolenie klientów, dlatego każdy produkt cechuje się wysoką jakością.

Ranking

Na polskim rynku najbardziej popularne marki ciągników stanowią:

  • New Holland – włoska marka, występuje w seriach: T4, T5, T6 i T7. Zaletami tego modelu są: prosta obsługa, oszczędny silnik, atrakcyjna cena, zaawansowana technologia oraz wygodna kabina z dobrą widocznością.
  • John Deere – producent oferuje: ciągniki specjalistyczne (seria 5G), użytkowe (serie: 5E, 5G, 5M, 5R), o średniej mocy (serie: 6MC, 6M, 6RC) oraz o dużej mocy (serie: 6R, 7R, 8R, 9R, 9RX).
  • Zetor – marka polecana szczególnie dla właścicieli małych gospodarstw ze względu na niezawodność, wydajność, proste serwisowanie oraz prostotę w obsłudze. Ten czeski producent gwarantuje wyśmienity stosunek ceny ciągnika do jego mocy. Dostępny w seriach: Proxima, Forterra, Crystal, Major.
  • Deutz-Fahr – niemiecka marka, znana z produkcji ciągników wysokiej mocy, wprowadzająca trwałe i ekonomiczne w eksploatacji urządzenia. Dostępny w seriach 5, 6, 7, 9, 11 oraz Agroplus i Agrolux.
  • Ursus – polska marka, ceniona przede wszystkim za wyposażanie wysokiej jakości ciągników, idealnych do prac rolniczych, sadowniczych, a także z możliwością zastosowania w gospodarce komunalnej. Dostępny w serii C, H oraz serii eksportowej.
  • Case IH – amerykańska marka proponująca ciągniki mocne, zdolne do pracy w każdym terenie. Dostępny w seriach: Steiger&Quadtrac, Magnum, Optum CVX, Puma, Maxxum, Farmall, Luxxum.
  • Kubota – prosty w konstrukcji i wielozadaniowy, nadający się zarówno do prac rolniczych, jak i sadowniczych. Japoński producent oferuje ciągniki rolnicze, o średniej mocy oraz uniwersalne miniciągniki.
  • Claas – niemiecki producent oferuje ciągniki w najwyższym komforcie obsługi w 34. modelach od 72 do 524 km.
  • Valtra – nordycka marka, która zdobyła rynek ciągników dzięki innowacjom – bezpieczna kabina, silniki turbo, ergonomia siedzenia kierowcy. Dostępny w serii A, N, T, S.
  • Farmtrac – produkowane w polskiej fabryce, przy wykorzystaniu światowych komponentów. Modele: Heritage oraz Europeline. 

Podziel się