Artykuł sponsorowany Jakie przyczepy najlepiej sprawdzają się w pracach leśnych?

Jakie przyczepy najlepiej sprawdzają się w pracach leśnych?

Nie każda przyczepa nadaje się do wykonywania zadań w trudnych warunkach i przystosowana jest do rozmaitych prac leśnych. Specjalistyczne maszyny wykorzystywane w tym celu muszą bowiem cechować się stabilnością oraz wytrzymałością nawet na bardzo duże obciążenia. Odpowiadamy w artykule, jakie przyczepy sprawdzają się więc najlepiej w pracach leśnych, a także jakie warunki muszą one spełniać, by zapewniły efektywne funkcjonowanie!

Optymalne możliwości załadunkowe

Przyczepy wykorzystywane do prac leśnych muszą przede wszystkim cechować się odpowiednimi możliwościami załadunkowymi. Wszak służą one do transportowania pozyskanego drewna i niejednokrotnie muszą radzić sobie z trudnym – śliskim i grząskim – podłożem. W związku z tym powinny cechować się dużą stabilnością i zapewniać bezpieczny przewóz ładunku.

Ogromne znaczenie przy wyborze przyczepy leśnej mają również jej podstawowe parametry, takie jak udźwig oraz ładowność. Im większe wartości mają te współczynniki, tym więcej drewna będziesz mógł transportować za jednym razem. Dzięki temu zwiększysz wydajność przeprowadzanych prac leśnych i zmniejszysz ilość koniecznych do wykonania kursów.

Integracja z żurawiem

Prace leśne nie byłyby możliwe także bez odpowiednich żurawi, które wykorzystywane są do załadunku pozyskanego drewna. Najlepsze przyczepy są zatem zintegrowane ze specjalnym ramieniem i nazywane potocznie HDS – hydrauliczny dźwig samochodowy. Ich sterowanie jest łatwe i intuicyjne, dzięki czemu ładowanie pni przebiega bardzo sprawnie oraz w całkowicie bezpiecznych warunkach. Co istotne, nowoczesne przyczepy wyposażone są we własne napędy, hamulce przystosowane do ruchu drogowego oraz oświetlenie. Mogą być również montowane do większości maszyn leśnych.

Przystosowanie do trudnych warunków

Tereny leśne nie należą do najłatwiejszych. Drogi są często nieutwardzone, śliskie i błotniste. W związku z tym przyczepy pracujące w takich warunkach powinny być bardzo stabilne i wyposażone w duże koła, dzięki którym bezpiecznie przewiozą ułożone na nich pnie do zakładu przetwórczego. Co więcej, muszą być one dostosowane do bardzo dużych obciążeń.

Najlepszych modeli szukaj w ofercie renomowanych firm, takich jak Skogpol. Zapewniają one duży wybór maszyn, a także dodatkowego osprzętu, dzięki któremu przyczepy staną się jeszcze bardziej funkcjonalne i będą przystosowane do indywidualnego zapotrzebowania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas