Artykuł sponsorowany Jak dobrać odpowiednią paszę dla bydła mlecznego?

Jak dobrać odpowiednią paszę dla bydła mlecznego?

Dobrobyt bydła mlecznego jest niezwykle ważny pod względem produkcji mleka. Na pożądaną kondycję zwierząt wpływają różne czynniki, między innymi rodzaj spożywanego przez nie pokarmu. Jaki powinien być zatem skład paszy przeznaczonej do spożycia dla bydła mlecznego? Na co zwracać uwagę podczas wyboru paszy? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Dobre mieszanki paszowe dla bydła mlecznego – czyli jakie?

Bydło mleczne hoduje się w konkretnym celu, którym jest pozyskiwanie mleka. Dlatego też tak istotne dla efektywności i jakości procesu jest karmienie krów mieszankami wspomagającymi jego produkcję. Z tego względu należy zwracać uwagę na skład mieszanek paszowych dla bydła mlecznego i wybierać poszczególne komponenty w takich proporcjach, aby działały one stymulująco. Zbilansowana zawartość składników odżywczych pozwoli dostarczyć krowom odpowiednie ilości białka, tłuszczu oraz innych istotnych elementów. Na uwagę zdecydowanie zasługują również pasze o naturalnych komponentach.

W skład mieszanek wchodzą zwykle przede wszystkim:

  • trawy,
  • kiszonki,
  • warzywa takie jak ziemniaki.

Poza tym wyróżnia się pokarmy objętościowe i treściwe. Przyjmowanie pasz wysokiej jakości ma znaczenie dla ogólnego dobrobytu bydła mlecznego, w tym dla zwiększenia ilości produkowanego mleka. Przed zakupem konkretnej mieszanki warto dokładnie zapoznać się z dotyczącymi jej informacjami udostępnionymi przez producenta. Pasza to jeden z głównych warunków utrzymania krów w dobrym stanie.

Dlaczego świadomy wybór paszy jest tak istotny?

Żywienie krów to jedna z najważniejszych kwestii pod względem produkcji mleka. W końcu pokarm ma bezpośredni wpływ zarówno na jej intensywność, jak i na jakość efektów. Zapotrzebowanie na mleko stale jest ogromne, dlatego zwiększenie poziomu jego produkcji to działanie jak najbardziej pożądane.

Na rynku dostępne są pasze suche i soczyste, mogą przyjmować one także różne formy. Należy dobrać ich proporcje do konkretnego przypadku. Produkty tego typu są oferowane przez specjalistyczne firmy, takie jak na przykład TSH. Mieszanki paszowe wysokiej jakości mają w swoim składzie wiele elementów o dużych właściwościach odżywczych. Dieta bydła mlecznego powinna być bogata w odpowiednie ilości białka, tłuszczów oraz witamin. Na proces produkcji mleka składa się wiele czynników, z których żywienie krów jest jedną z najważniejszych.

Zdecydowanie warto poświęcić zatem nieco więcej uwagi tej kwestii. Wysokiej jakości pasza w połączeniu z dbaniem o bydło na inne sposoby to wyższa gwarancja efektywniejszej produkcji mleka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas