Artykuł sponsorowany Gdzie najlepiej kupować części zamienne do kosiarek rotacyjnych?

Gdzie najlepiej kupować części zamienne do kosiarek rotacyjnych?

Kosiarki rotacyjne doskonale nadają się do koszenia dużych powierzchni i wykorzystywane są zarówno do użytku prywatnego, jak i przemysłowego. Świetnie sprawdzają się nawet na trudnych, nierównych terenach, o dużej domieszce kamienia czy dużej ilości kretowin. Jednak aby zachować na długo jej wysoką sprawność, należy regularnie wymieniać części, które ulegają nadmiernej eksploatacji. Gdzie kupować części zamienne do kosiarek rotacyjnych?

Które części kosiarki rotacyjnej najczęściej ulegają zużyciu?

Częścią, która naturalnie ulega zużyciu, jest element tnący. W kosiarce rotacyjnej, bębnowej i dyskowej, zestaw noży obraca się wokół bębna, między dwoma tarczami, z bardzo dużą prędkością i w ten sposób możliwe jest koszenie wymagających terenów. W kosiarce rotacyjnej bijakowej natomiast elementem tnącym są bijaki, które tną rośliny poprzez jej uderzanie. Z oczywistych powodów noże i bijaki należy najczęściej i regularnie wymieniać, ponieważ głównie od ich jakości zależy trwałość kosiarki. Kolejną częścią, która stosunkowo szybko ulega zużyciu, są łożyska, ulegające przeciążeniom na skutek obracania się z dużą prędkością, a w konsekwencji – odkształcają się i pękają.

Do części, które systematycznie należy wymieniać w kosiarkach rotacyjnych, należą także piasty, podkładki, pierścienie, wycierające się talerze czy łamiące się koła stożkowe. Warto dokonywać regularnych przeglądów kosiarki i wymieniać powyższe komponenty na czas, aby ograniczyć ich negatywny wpływ na pracę pozostałych części i tym samym zapobiec kosztownej awarii – dodaje ekspert z firmy ROLMASZ.

Gdzie warto kupować części zamienne do kosiarek rotacyjnych?

Kupno części zamiennych w zastępstwie oryginalnych do kosiarek rotacyjnych ma wiele zalet, jednak sporo zależy od tego, gdzie dokonamy zakupu. Ważne jest, aby wybierać wyłącznie sklepy oferujące szeroki wybór części do maszyn rolniczych od renomowanych producentów. O wysokiej jakości zamienników świadczą certyfikaty OEM lub OEQ. Świadczą one o tym, że dane komponenty zostały wyprodukowane na podstawie tych samych projektów i tych samych materiałów, jakich używa się przy produkcji części oryginalnych. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup zamienników w sklepie z częściami, który oferuje zarówno sprzedaż stacjonarną, jak i internetową. Rzetelny sklep poznamy po tym, czy produkty zostały opatrzone na stronie realnymi zdjęciami wysokiej jakości i odpowiednimi opisami, w których zawarto wszystkie niezbędne informacje czy parametry. Rynek części zamiennych do maszyn rolniczych jest bardzo rozbudowany, dlatego też istotne jest profesjonalne doradztwo, na które możemy liczyć dzięki wykwalifikowanej kadrze danej firmy. Nie bez znaczenia są również opinie dotychczasowych klientów czy to, jak długo sklep już funkcjonuje.

Dlaczego warto sięgać po zamienniki do kosiarek rotacyjnych?

Jeżeli wybrane przez nas zamienniki do kosiarki rotacyjnej opatrzone są wyżej wymienionymi certyfikatami, OEM lub OEQ, niewiele odbiegają jakością od części oryginalnych. Ich wybór uzasadniony jest szczególnie w przypadku kosiarek rotacyjnych, biorąc pod uwagę ilość części, które poddawane są w danej maszynie intensywnej eksploatacji oraz częstotliwość ich wymiany. Pełnowartościowe zamienniki, choć zużywają się nieznacznie szybciej od części oryginalnych, są gwarancją bezawaryjnej pracy maszyny. Ich przewagę nad częściami oryginalnymi z pewnością stanowią niższe ceny komponentów, co jest nie bez znaczenia w przypadku częstej wymiany np. noży czy łożysk. Natomiast, w porównaniu do części regenerowanych, mamy pewność, że części są w pełni sprawne i nie ulegną awarii w krótkim czasie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas