Artykuł sponsorowany Dlaczego warto sprzedać konie, owce oraz kozy do profesjonalnej ubojni?

Dlaczego warto sprzedać konie, owce oraz kozy do profesjonalnej ubojni?

Pomimo coraz powszechniej zachodzącej na świecie tendencji wielu osób do rezygnacji z jedzenia jakichkolwiek produktów mięsnych, to nadal bardzo popularne na całym świecie są potrawy nie tylko z typowego mięsa takiego jak wieprzowina czy wołowina ale również i konina, baranina czy kozina. Sprawdzamy, co warto wiedzieć na temat uboju tego rodzaju zwierząt a także na temat ich sprzedaży.

Czym jest ubój zwierząt?

Pod pojęciem oznaczanym jako ubój zwierząt kryje się zabijanie ich poprzez upuszczanie krwi. Proces ten robiony jest na potrzeby pozyskania mięsa sprzedawanego później w sklepach wędliniarskich. Warto w tym miejscu zauważyć, że obecne zapisy prawne umożliwiają tak zwany ubój gospodarski (w miejscu innym niż rzeźnia), jednakże wymaga to bardzo dużej ilości zezwoleń a także badań, dlatego też zdecydowanie lepiej jest oddać owe zwierzę do humanitarnego uboju w rzeźni, gdzie również są one transportowane, a także przechowywane w specjalnych warunkach. 

Charakterystyka koniny, baraniny oraz koziny

Skupiając się na trzech rodzajach mięs pozyskiwanych poprzez ubicie koni, owiec oraz kóz, sprawdźmy, jakie są ich poszczególne charakterystyczne cechy:

  • ·Konina - Jest to stosunkowo twarde, praktycznie beztłuszczowe czerwone mięso posiadające dużą ilość białka. Jeśli chodzi o obecność tego rodzaju mięsa w kuchni, to najczęściej spotkać możemy w sklepach wędliniarskich kabanosy, podsuszane kiełbasy a także mięso mielone przeznaczane na kotlety lub tatara. Jeśli chodzi o sam smak tego typu mięsa, to jest on dość charakterystyczny, dlatego też warto zastosować podczas jego przyrządzania kilka ciekawych aromatycznych przypraw.
  • ·Baranina - Ten typ mięsa pozyskiwany jest z owiec (podobnie jak jagnięcina) i również należy do jednego z najbardziej wykwintnych rodzajów mięsa, który idealnie nadaje się zarówno do dań duszonych jak również pieczonych i grillowanych.
  • Kozina - Jest to kolejny obok koniny oraz baraniny rodzaj czerwonego mięsa. W odróżnieniu od nich posiada ona jednak nieco jaśniejszy kolor a także delikatniejszy jak również nieco bardziej aromatyczny smak.

Gdzie warto sprzedać zwierzęta na ubój?

Jeśli chodzi o sprzedaż zwierząt gospodarskich przeznaczonych do uboju takich jak wcześniej już wymienione konie, owce czy też kozy, to należy to zrobić tylko i wyłącznie do miejsca sprawdzonego takiego jak Ubojnia Zwierząt Rzeźnych, której siedziba znajduje się w miejscowości Stare Kobiałki , jej właścicielką jest Bożena Kebej. Oferta tej firmy obejmuje nie tylko sam ubój ale również i sprzedaż gotowego już mięsa w postaci tuszek, podrobów i tym podobnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas