Artykuł sponsorowany Dlaczego warto posiadać własne maszyny rolnicze?

Dlaczego warto posiadać własne maszyny rolnicze?

Dysponowanie własnym parkiem maszynowym to istotne udogodnienie dla każdego rolnika. Kombajny, traktory i liczne urządzenia stosowane w gospodarstwie przyczyniają się do korzystnej uprawy ziemi niezależnie od sezonu.

Zakup kontra leasing i wypożyczenie

Zakup maszyn rolniczych to pewność nabycia sprzętu najwyższej klasy, dostosowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika. W przypadku wypożyczenia mamy natomiast do czynienia z maszynami, nad którymi właścicielstwo sprawuje zewnętrzny podmiot. Nigdy nie możemy być pewni co do ich jakości. Zawarte umowy też często bywają niekorzystne, ponieważ zdarza się że za ich naprawy w przypadku awarii w czasie wynajmu obciążany jest wynajmujący. Oczywiście nie można jednoznacznie stwierdzić, że opcje wypożyczenia są niekorzystne. 

W specyficznych przypadkach warto z nich skorzystać. Na przykład wtedy, kiedy dysponujemy małym przydomowym gospodarstwem, nie wymagającym dużego zakresu prac rolnych – zauważa ekspert renomowanej firmy Agromarket, prowadzącej sprzedaż wysokiej klasy maszyn i sprzętu rolniczego. 

Inną opcją wejścia w posiadanie maszyn nie obciążając domowego budżetu jest opcja leasingu. Na rynku znajduje się sporo ofert finansowych z tego typu produktem i wielu rolników z niego korzysta.

Własność na wyciągnięcie ręki

Mocnym argumentem przemawiającym za wykupieniem maszyn na własność jest ich przystępność cenowa. Polscy rolnicy mają możliwość uzyskania wsparcia finansowego z dotacji unijnych. O korzyści zakupu przekonują też oferty rynkowe. Znani producenci coraz częściej zabiegają o mniej zamożnych klientów, proponując im nowe modele ciągników i kombajnów na naprawdę atrakcyjnych warunkach. Wystarczy spojrzeć na aktualnie promocje i rabaty czy formy finansowania 0%, na przykład na stronie agromarket.pl.

,,Zakup fabrycznie nowej maszyny rolniczej to gwarancja najwyższej jakości, innowacyjności i niezawodności na lata. To także obniżone ryzyko, wynikające z bieżącego wsparcia profesjonalnego serwisu i obsługi technicznej. W dalszej perspektywie funkcjonowania gospodarstwa rolnego, zwłaszcza takiego o obszernym areale, poniesione koszty z pewnością się zwrócą, a jakość zabiegów agrotechnicznych i uzyskanych za ich sprawą wyższych plonów przemówi sama za siebie” – podsumowuje przedstawiciel Agromarket.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas