Artykuł sponsorowany Akumulatory do ciągników – poznaj szeroką ofertę firmy Górka & Maliński!

Akumulatory do ciągników – poznaj szeroką ofertę firmy Górka & Maliński!

Jedną z maszyn rolniczych, którą możemy spotkać praktycznie w każdym gospodarstwie rolnym, jest ciągnik. Jest to pojazd mechaniczny, który jest przeznaczony do celów rolniczych – prac polowych oraz transportowych. Dlatego ważne jest, aby był wyposażony w jak najlepsze elementy, w tym akumulator. Górka & Maliński ma szeroki wybór takich części w swojej ofercie. Dowiedz się więcej!

Czas na wymianę akumulatora!

Mimo że prace na gospodarce trwają nieprzerwanie, to jednak z większości maszyn korzysta się jedynie sezonowo – gdy jest czas zbiorów lub siania. Później stoją one nieużytkowane, a gdy nadchodzą chłodniejsze dni, to są one narażone na niekorzystne warunki pogodowe, które mogą spowodować uszkodzenia akumulatora. Jak dodaje ekspert z firmy Górka & Maliński:

Zdecydowana większość rolników decyduje się na wymianę akumulatora w ciągniku, gdy nie może odpalić maszyny. W takiej sytuacji zazwyczaj nie ma innego wyjścia, bowiem najczęściej to właśnie uszkodzony akumulator jest winowajcą. Warto jednak wiedzieć, że bateria nie powinna również rozładowywać się zbyt często – jeśli tak się dzieje, to również powinien być to sygnał świadczący o konieczności dokonania wymiany.

Co wziąć pod uwagę, wybierając akumulator do traktora?

Sklepy zajmujące się sprzedażą akumulatorów do ciągników oferują ich szeroki wybór, zatem nic dziwnego, że możemy mieć problem z dokonaniem zakupu. Należy jednak wiedzieć, że pod uwagę trzeba wziąć cztery parametry, do których należą:

  • napięcie – istotne jest, aby akumulator miał takie samo napięcie jak instalacja elektryczna znajdująca się w maszynie;
  • pojemność – ten parametr określa zdolność ogniwa do przechowywania ładunku elektrycznego i najczęściej jest podawany w amperogodzinach;
  • prąd rozruchowy – wybierając część z wyższym prądem rozruchowym, stawiamy na silniejszy akumulator, a to natomiast minimalizuje ryzyko, że nie uda nam się odpalić maszyny np. zimą;
  • biegunowość – dostarcza informacji o tym, po której stronie akumulatora znajduje się biegun dodatni oraz ujemny.

Gdzie kupić akumulator do ciągnika?

Poszukując sklepu, w którym będziemy mogli dokonać zakupu akumulatora do traktora, powinniśmy skupić się przede wszystkim na jego asortymencie. Idealnym przykładem jest tutaj firma Górka & Maliński, która od ponad 20 lat oferuje swoim klientom wysokiej jakości artykuły, które pochodzą jedynie od sprawdzonych producentów. W jej ofercie znajdziemy akumulatory, ale także inne części – m.in. ogumienie, łożyska, czy paski klinowe!

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas