Artykuł sponsorowany 3 gatunki efektownych bylin, które warto mieć w ogrodzie

3 gatunki efektownych bylin, które warto mieć w ogrodzie

Kokorycz, lobelia, floks wiechowaty – sadzonki tych roślin lubią żyzne, lekko kwaśne gleby, ale nie są wymagające w uprawie. Za odrobinę opieki odwdzięczą się zachwycającymi kwiatami, które z pewnością będą przyciągać wzrok. Dodadzą wiele koloru, kształtu i różnorodności do ogrodowej przestrzeni. Wszystkie te rośliny występują w wielu interesujących odmianach. 

Floks wiechowaty – sadzonki popularne wśród ogrodników

Floks wiechowaty zawdzięcza swoją popularność zebranymi w charakterystyczne wiechy pięknym kwiatom. W zależności od odmiany mogą one mieć różne kolory - od białego przez intensywnie różowy, czerwony, fioletowy aż po niebieski. Niezależnie od odmiany i koloru z pewnością jest to efektowna bylina. Niepozorna sadzonka floksa szybko przeobraża się w gęste kępy o imponującej wysokości. Kwiaty wydzielają przyjemny zapach, który przyciąga do ogrodu motyle. Jako roślina miododajna floks wabi pożyteczne owady zapylające. W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że kwiaty tej rośliny są jadalne. Sadzonki floksa można zamówić w internecie. W swojej ofercie ma je na przykład sklep internetowy z bylinami prowadzony przez Gospodarstwo Ogrodnicze Barbara Łopuch

Nie tylko sadzonki floksa wiechowatego zapewnią mocny akcent kolorystyczny w ogrodzie

Kupno sadzonki floksa wiechowatego to nie jedyny sposób na wprowadzenie mocnego, efektywnego koloru do aranżacji ogrodu. Kokorycze to rodzaj roślin obejmujący kilkaset gatunków, z których niektóre uprawiane są w ogrodach. Szczególnie ciekawie prezentuje się jeszcze mało popularna w Polsce odmiana 'Blue Heron'. Jest to roślina dość niska, ale intensywnie kwitnąca. Czerwonawe łodyżki byliny kontrastują z intensywnie niebieskimi, wydłużonymi, dzwonkowatymi kwiatami. Kwiaty pachną przyjemnie i intensywnie. 

Kupując rośliny do ogrodu zwróć uwagę na sadzonki lobelii 

Lobelia okazała zachwyca dużymi, kaskadowymi kłosami kwiatów. Ogrodnicy mają spory wybór jej odmian kwitnące na niebiesko, różowo, czerwono lub biało. Tak jak kupno sadzonki floksa wiechowatego, zakup lobelii to dobry pomysł dla osób, które chcą przyciągnąć do ogrodu motyle i pszczoły. Jeśli jednak w ogrodzie będą przebywać dzieci lub zwierzęta domowe warto zrezygnować z sadzonek lobelii lub zabezpieczyć rabaty. Rośliny te zawierają trujące alkaloidy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter