Artykuł sponsorowany Zastosowanie płyt klejonych z drewna liściastego i iglastego

Zastosowanie płyt klejonych z drewna liściastego i iglastego

Wykorzystywane są do produkcji mebli, jako materiał wykończeniowy schodów, podłóg oraz do produkcji drzwi. Płyty, te powstają poprzez sklejenie dwóch lub więcej warstw litego drewna za pomocą specjalistycznego kleju. Produkowane są na wyspecjalizowanych liniach produkcyjnych z wysokiej jakości drewna dębowego i sosnowego oraz innych z innych gatunków.

Płyty klejone do produkcji blatów kuchennych i łazienkowych.

Drewno jest bardzo przyjemne w dotyku, odpowiednio pielęgnowane będzie służyło latami i cieszyło swoim naturalnym pięknem. Płyty drewniane klejone idealnie nadają się do przygotowania blatu kuchennego, który wygląda szczególnie dekoracyjnie przy wykończeniu tzw. wyspy.  Wybierane są w aranżacjach klasycznych, w stylu rustykalnym i włoskim. Zaletą drewnianych blatów jest łatwość renowacji  ich powierzchni. Wystarczy przeszlifowanie i ponowne naniesienie warstwy lakieru lub oleju do blatów, by przywrócić im dawną świetność. Do ich wykonania wybornie nadaje się drewno dębowe, jesionowe, niektórzy wybierają również sośninę.

Producenci drewna klejonego, przykładowo firma Sowood sp. z o.o. ze Skwierzyny, dostarcza na rynek polski i europejski wysokiej jakości wyroby w postaci drewnianych płyt klejonych i fornirowych.

Schody wykonane z drewna klejonego.

Muszą być stabilne, funkcjonalne, odporne na ścieranie a ponadto dekoracyjne. Schody w domu wykonane z drewna budują odpowiedni klimat przyjaznego i pełnego ciepła otoczenia. Wykonanie stopni z drewna klejonego gwarantuje ich bardzo wysoką wytrzymałość i sztywność. W przeciwieństwie do deski płyty klejone wykazują minimalną tendencję do pękania. Dodatkowo wykonane z nich schody drewniane nie będą się wypaczały, skrzypiały itp. Szczególnie piękne wyglądają stopnie schodów wykończone olejem, który nadaje im szlachetnego wyglądu.

Pozostałe zastosowanie klejonki drewnianej.

Drewno ma szerokie zastosowanie, a wytworzone z niego płyty drewniane klejone w niczym nie ustępują litemu drewnu, a niekiedy przewyższają je parametrami, zwłaszcza jeśli chodzi o wytrzymałość. Są wykorzystywane do produkcji:

- parapetów,

- drzwi,

- schodów,

- podłóg w domach i na halach sportowych,

- mebli, regałów i półek,

Dodatkowo wykorzystywane są jako elementy konstrukcyjne do budowy hal sportowych, hal widowiskowych, hal przemysłowych, domów itp. Według producenta firmy Sowood sp. z o.o. zaletą płyt klejonych warstwowo jest odporność na ogień, mogą być również użytkowane w środowiskach tzw. agresywnych. Mogą być stosowane w każdym miejscu, zwłaszcza tam, gdzie ważna jest nie tylko trwałość, ale liczy się estetyczny wygląd.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas