Artykuł sponsorowany Zastosowanie papieru dekoracyjnego w produkcji toreb

Zastosowanie papieru dekoracyjnego w produkcji toreb

Torby wykonane z papieru wykorzystywane są ostatnio przez różnego rodzaju firmy na naprawdę szeroką skalę. Mamy tu głównie na myśli ich zastosowanie do pakowania produktów w sklepach stacjonarnych, jak również użycie do celów bardziej reklamowych – chociażby do umieszczania wewnątrz różnego rodzaju gadżetów na biznesowych eventach. Poniżej postaramy się przystępnie przybliżyć temat owych toreb, skupiając się przede wszystkim na tych, produkowanych z papieru dekoracyjnego.

Wszechobecne trendy proekologiczne kierują nas w stronę podejmowania przyjaznych naturze decyzji właściwie w każdej dziedzinie życia. Zastępowanie plastiku innymi materiałami to już obowiązująca norma powodująca, że przedsiębiorcy prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych rozwiązań, które niestety niekoniecznie okazują się mniej szkodliwe. W obliczu tego nie dziwi więc, że jednym z najbezpieczniejszych wyjść okazuje się papier – surowiec znany od dwóch tysięcy lat, stosowany z powodzeniem właściwie w każdej z branż.

Torba papierowa jako niezwykle ciekawa propozycja

Torby, o jakich będziemy tutaj pisać coraz skuteczniej zastępują popularne niegdyś "foliówki". Są one niezwykle estetyczną propozycją, z jednakową chęcią wykorzystywaną przez masowych detalistów, jak również te mniej znane ekskluzywne butiki. Odpowiednio zaprojektowana torba z pewnością wyglądać będzie elegancko, przy okazji znakomicie reklamując daną markę. Dlatego też należy przyłożyć dużą wagę do kolorów – które powinny być spójne z ogólnym wizerunkiem firmy – a także do prawidłowego rozmieszczenia wszystkich elementów brandingowych. Pamiętajmy, że rozpoznawalność będzie tutaj zdecydowanie najważniejszą cechą, decydującą o tym czy całość została właściwie opracowana. Nie wolno zapomnieć również o właściwościach samego papieru – jego rodzaj będzie miał oczywiście wpływ na wytrzymałość; dekoracyjna faktura doda natomiast torbie pewnego szyku.

Rodzaje ozdobnych papierów

Torba wykonana z ozdobnego papieru, posiadającego ciekawą strukturę oraz barwę, posiadająca swój własny charakter stała się prawdziwym synonimem klasyki. Dodając do tego najwyższej jakości trwały nadruk, wyróżniający się doskonałym nasyceniem kolorów, mogący pokrywać nawet całą dostępną powierzchnię, otrzymujemy prawdziwie unikatowy produkt, jakiego nie powstydzą się ani sama marka ani jej cenni klienci. Tego rodzaju wyroby powstają między innymi z papierów fakturowanych, perłowych, powlekanych, a także tych barwionych w masie.

Ważny element działań marketingowych

W związku z tym zyskuje się olbrzymie możliwości personalizacji, zupełnie nieporównywalne z tym, o czym możemy mówić w przypadku toreb bardziej tradycyjnych. Co ważne paleta dostępnych opcji stale wzrasta – najlepsi wytwórcy bowiem ściśle współpracują z renomowanymi dostawcami papieru, stale opracowującymi nowe rozwiązania. Inwestycja w takie właśnie dodatki z pewnością opłaci się wielu przedsiębiorstwom, będąc wartościowym dodatkiem do prowadzonych przez nich działań marketingowych. Oprócz wymienionych wyżej biznesów, dekoracyjne torby z powodzeniem wykorzystują jubilerzy, salony kosmetyczne, czy też sklepy z droższą użytkową elektroniką.

Liczne opcje personalizacji

Okazuje się, że do wytwarzania produktów, jakie tutaj opisujemy najlepiej pasują papiery o gramaturze z przedziału od 120 do 300. Co ciekawe do daleko idącej personalizacji używa się tutaj – oprócz sitodruku, hot stampingu, tłoczenia, czy lakierowania – także ręcznego, precyzyjnego sposobu zdobienia. Handmade'owi artyści są w stanie wykonać niepowtarzalne zdobienia, wykorzystując w tym celu różne techniki, z czego malowanie farbami jest tylko jedną z nich.

Warto wspomnieć jeszcze o mnogich opcjach, na jakie możemy liczyć przy okazji samych uchwytów. Podczas gdy różnokolorowe sznurki – syntetyczne i bawełniane – to zupełna podstawa, możemy dowolnie wybierać wśród takich propozycji jak atłasowe oraz rypsowe tasiemki, nie wspominając już o minimalistycznie wyglądających uchwytach sztancowanych.

Doświadczeni producenci

Na koniec dodajmy jeszcze, że choć doświadczonych producentów papierowych toreb nie brakuje, jeden z nich dość mocno wyróżnia się na tle pozostałych. Mowa tutaj o przedsiębiorstwie Mer Plus, realizującym zamówienia dla największych i najlepszych Polskich, a także światowych marek, z wykorzystaniem wyjątkowo szlachetnych materiałów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter