Artykuł sponsorowany Zastosowanie i charakterystyka siatek zgrzewanych

Zastosowanie i charakterystyka siatek zgrzewanych

Na rynku możemy znaleźć wiele produktów, które przeznaczone są do wykonania z nich ogrodzeń posesji. Dużą popularnością cieszą się między innymi bramy metalowe, konstrukcje kute, a także ogrodzenia drewniane. To jednak niecały asortyment dostępny u sprzedawców. Planując stworzenie ogrodzenia, warto przyjrzeć się siatkom zgrzewanym, które zaliczane są do siatek ogrodzeniowych. Zobacz, co je wyróżnia i jakie jest ich zastosowanie.

Charakterystyka siatek zgrzewanych

Jednym z materiałów wykorzystywanych jako ogrodzenia są siatki zgrzewane. Ich producenci podczas wytwarzania wykorzystują okrągłe druty, które są zgrzewane w miejscach styku. Druty te najczęściej są stalowe i mogą być ocynkowane, kwasoodporne lub nierdzewne. Jeżeli klient zamówi ogrodzenie ze stali ocynkowanej, proces cynkowania wykonuje się przed zgrzewaniem drutów. W takich siatkach oczka najczęściej mają kształt kwadratu, a rzadziej okręgu. Niekiedy w celu wzmocnienia konstrukcji oraz polepszenia ich cech wytrzymałościowych, całość pokrywana jest sztucznym tworzywem. Dzięki PCV siatki zgrzewane są odporne na wszelakie warunki atmosferyczne, a także działanie promieniowania słonecznego. Obecnie podczas produkcji tego typu ogrodzeń, należy przestrzegać przepisów europejskich, aby siatki były zgodne z normą PN/EN 1461.

Zgrzewane siatki są sztywne, a jednocześnie lekkie. Ogrodzenia tego typu wybierają osoby, którym nie przeszkadza prześwit, bowiem takie siatki nie zasłaniają tego, co jest po drugiej stronie. Produkty te dostępne są w różnych barwach, dzięki czemu nie ma problemu z ich dopasowaniem do wystroju działki. Do zalet siatek zgrzewanych zalicza się także ich łatwy montaż. Prace te polegają na osadzeniu siatek na słupkowych listwach, a następnie spięciu ich kleszczami. Sprzedawcy siatek zgrzewanych oferują produkty zakończone tzw. ramką lub grzebieniem.

Siatki zgrzewane – gdzie mają zastosowanie?

Zgrzewane siatki najczęściej wykorzystywane są jako ogrodzenia działek lub posesji. Dzięki wielu zaletom stają się one coraz chętniej wybieranym produktem, a nawet wypierają siatki plecione. Jednak takie siatki metalowe stosowane są nie tylko jako ogrodzenia jednorodzinnych domów, lecz również jako ogrodzenia przemysłowe. Poza tym bardzo często znajdziemy je na placach zabaw, placach budowy i innych miejscach, gdzie stanowią skuteczne odgrodzenie terenu od otaczających miejsc. Dodatkowo zgrzewane siatki, które znajdziemy w ofercie firmy Stal-Pol z Borzymina w województwie kujawsko-pomorskim, można wykorzystać jako wypełnienie bram, balustrad czy furtek.

Warto też wspomnieć, że produkty te mają zastosowanie w branży budowlanej oraz w przemyśle, gdzie cenione są przede wszystkim w branży chemicznej, farmaceutycznej i spożywczej. Zazwyczaj w takich miejscach siatki zgrzewane służą jako przegrody lub bariery ochronne, a niekiedy mogą być dodatkowym elementem konstrukcji podwieszanych sufitów i ścian działowych. Oprócz tego wykonuje się z nich elementy wentylacji i filtrów oraz wiele innych rzeczy, z którymi spotykamy się na co dzień.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas