Artykuł sponsorowany Zastosowanie filtrów kasetowych

Zastosowanie filtrów kasetowych

Oczyszczanie powietrza staje się dzisiaj koniecznością. Wynika to z ogromnej ilości zanieczyszczeń, które w negatywny sposób wpływają na zdrowie i życie ludzi. Z każdym rokiem w społeczeństwie wzrasta również świadomość ekologiczna. Stąd też rosnąca rola specjalistycznych filtrów. Na rynku występuje wiele ich rodzajów, jednym z nich są filtry kasetowe. Dowiedz się, czym są i gdzie znajdują zastosowanie!

Charakterystyka filtrów kasetowych

Filtry kasetowe stanowią jeden z zasadniczych elementów filtracji oraz prefiltracji. Są zbudowane z medium filtracyjnego, a więc wysokiej jakości włókniny syntetycznej bądź papieru filtracyjnego. Jest on tworzony na osnowie mikrowłókna szklanego. Filtry te są osadzone na specjalnych ramkach, wykonanych np. z metalu, tworzywa sztucznego lub kartonu.

Specyficzna budowa filtrów kasetowych sprawia, że cechują się one:

  • wyjątkową trwałością,
  • długim okresem użyteczności,
  • łatwym montażem i wymianą,
  • łatwością dopasowania kształtów i rozmiarów do własnych potrzeb.

Filtry kasetowe to głównie filtry wstępne lub dokładne. Poprzedzają one i wspomagają działanie tych głównych. Skutecznie zatrzymują największe zanieczyszczenia, dzięki czemu maszyny odpylające mogą dłużej i efektywniej funkcjonować. Wśród nich wymianie się filtry kasetowe plisowane, płaskie, a także w obudowie kartonowej i wkłady mini-pleat.

Zastosowanie filtrów kasetowych

Jak wskazują specjaliści WIK-ZU, filtry kasetowe sprawdzają się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach. Nie ma w nich możliwości zainstalowania rozbudowanych urządzeń filtrujących, a proces oczyszczania powietrza jest w nich konieczny. Można je spotkać głównie w wentylatorach i klimatyzatorach, np. w zakładach farmaceutycznych, salach operacyjnych, laboratoriach, a także firmach produkujących skomplikowane systemy elektroniczne. W wielu miejscach służą do wyłapywania tłustych drobin oraz wilgoci.

Filtry kasetowe są również chętnie stosowane w hotelach, szkołach, biurach, basenach, zakładach spożywczych oraz przedsiębiorstwach maszynowych. Są doskonałym rozwiązaniem w przypadku lakierni, lokali gastronomicznych, miejscach obróbki metalu, jak również w smarowniach i woskowniach. Są spotykane w instalacjach grzewczych.

Filtr kasetowy, w zależności od przeznaczenia, może być bardzo małym lub bardzo dużym elementem. Mogą pracować w wyjątkowo trudnych warunkach, przy filtracji właściwej oraz wstępnej. Cechują się zwielokrotnioną powierzchnią, a więc dużą potencjalną rozległością medium filtracyjnego przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich rozmiarów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter