Artykuł sponsorowany Zasada działania drążarek wgłębnych pracujących w firmie Metalton

Zasada działania drążarek wgłębnych pracujących w firmie Metalton

Drążarki wgłębne są używane do precyzyjnej obróbki wielu twardych materiałów. Maszyny świetnie wywiązują się ze swoich zadań, bowiem pracują w specyficzny sposób. Zamiast tradycyjnego skrawania wykorzystują zjawisko erozji elektrycznej. To zachęca do poznania najważniejszych informacji na ich temat. Na jakiej zasadzie działają urządzenia znajdujące się na wyposażeniu firmy Metalton?

Skuteczna obróbka elektroerozyjna

Erozja elektryczna jest stosowana w dwóch typach urządzeń. Chodzi o drążarki drutowe i wspominane już odmiany wgłębne. Dzięki obu maszynom przedsiębiorstwo Metalton stworzyło ciekawą ofertę. Na czym zatem polega obróbka elektroerozyjna? Przede wszystkim jest to praca z materiałami trudnoskrawalnymi przewodzącymi prąd. Drążarka dowolnie kształtuje stal narzędziową, węgliki spiekane a do tego aluminium czy też miedź. Robi to przy pomocy specjalnej, naładowanej elektrody. Element roboczy zbliża się do skrawanego materiału i pomiędzy nimi powstaje iskra elektryczna. Jej wyładowania tworzą ubytki na powierzchni kształtowanego przedmiotu. Elektroda i tworzywo są zanurzone w płynie dielektrycznym kontrolującym przepływ prądu.

Warto rozwinąć opis głowicy pracującej w obrabiarce wgłębnej. Ta część nigdy nie wchodzi w bezpośredni kontakt z tworzywem, bo nie ma takiej potrzeby. Elektroda często przybiera niestandardowy wygląd a powstaje przeważenie z grafitu, wolframu albo miedzi. W każdej wersji jest niezwykle precyzyjnym narzędziem. Wgłębienia, które generuje w twardych tworzywach są idealnym odwzorowaniem jej kształtu. Dzięki elektrodzie możliwe jest uzyskanie niezwykle skomplikowanych kształtów. I nie jest to jej jedyna zaleta. Technologia elektroerozyjna umożliwia produkcję małych elementów z wieloma detalami i drążenie drobnych otworów. Ponadto wykończenie formowanych przedmiotów stoi na wysokim poziomie, nie potrzebuje dodatkowych prac.

Co produkują elektrodrążarki wgłębne?

Zasada działania drążarek wgłębnych jest już znana. Teraz należy przyjrzeć się innemu zagadnieniu. Co można wyprodukować przy pomocy opisywanych maszyn? Podstawa to różnego rodzaju narzędzia oraz wykrojniki. O pozostałych elementach opowiada specjalista z założonego w 1999 roku zakładu Metalton:

- Drążarki wgłębne pracujące w naszej firmie wykonują formy odlewnicze do metali nieżelaznych oraz matryce. Poza nimi produkują precyzyjne formy wtryskowe do tworzyw sztucznych.
Wart dodać, że w ofercie Metalton znajduje się kilka innych pozycji. Przedsiębiorstwo dostarcza klientom formy szklarskie i narzędzia do przemysłu lotniczego. Zajmuje się także usługowym toczeniem, frezowaniem i cięciem metali oraz projektowaniem CAD i CAM.

Opracowanie:

Metalton

Poniatowa , Przemysłowa 31

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter