Artykuł sponsorowany Zalety papierowych wypełniaczy do paczek

Zalety papierowych wypełniaczy do paczek

Popularność licznych portali zakupowych sprawia, że coraz chętniej robimy zakupy za pośrednictwem Internetu. Jest to rozwiązanie dużo bardziej wygodne od wielogodzinnego chodzenia po sklepach w poszukiwaniu określonego towaru. Ponadto zakupy w sieci często mniej uderzają nas po kieszeni, co jest dodatkowym atutem. Zanim jednak przesyłka trafi w nasze ręce, musi zostać odpowiednio przygotowana przez nadawcę. Potrzebuje on w tym celu nie tylko odpowiedniego opakowania, ale też wypełniaczy chroniących produkt przed uszkodzeniem. Jakie jest ich zadanie?

Rola wypełniaczy w pakowaniu przesyłek

Każdy zamówiony przez klienta towar powinien dotrzeć do jego rąk w nienaruszonym stanie. Ma to ogromny wpływ na prestiż firmy oraz zaufanie, jakim darzą ją odbiorcy. Z tego też powodu przedsiębiorstwa trudniące się sprzedażą wysyłkową dużą uwagę przywiązują do samego procesu pakowania przesyłki. Ważny jest nie tylko odpowiedni dobór opakowania wysyłkowego, ale też zastosowanego wypełniacza, którego zadaniem jest dodatkowe zabezpieczenie towaru umieszczonego w kartonie. Wypełniacze chronią przesyłkę przed wszelkimi uszkodzeniami, które mogą pojawić się w czasie transportu.

Uniemożliwiają również produktom przemieszczenie się wewnątrz opakowania. Jak informuje specjalista z firmy Techmat – rolą wypełniaczy jest wytłumienie drgań powstających w trakcie transportu. Zabezpieczają one towar przed zbyt niską lub zbyt wysoką temperaturą, która może mieć negatywny wpływ na np. urządzenia elektroniczne. Na rynku dostępne są różne rodzaje wypełnień, min. folia bąbelkowa, poduszki powietrzne, granulaty sypkie, pianki, gąbki….. Coraz chętniej stosowane są wypełniacze papierowe.

Jakie są ich zalety?

Zalety wypełniaczy papierowych

Papierowe wypełniacze to obecnie jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań jeśli chodzi o pakowanie przesyłek. Można je wykorzystywać wielokrotnie bądź też poddawać recyklingowi. Wypełniacze papierowe mogą mieć różnorodny kształt i wielkość, co pozwala doskonale dopasować je do potrzeb konkretnego opakowania wysyłkowego.

Wytwarzanie papierowych wypełniaczy – podkładek wykonanych z jedno-, dwu- lub trzywarstwowego papieru, odbywa się przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń o różnym stopniu wydajności. Odpowiednio perforowane podkładki maja doskonałe właściwości amortyzujące, dzięki którym unieruchamiają produkt wewnątrz opakowania, wypełniając jednocześnie puste przestrzenie.

Wytwarzane dzięki urządzeniom PadPak w 100% biodegradowalne podkładki, znajdują szerokie zastosowanie w zabezpieczaniu przedmiotów o różnym kształcie i wadze. Maszyny PadPak doskonale sprawdzają się jako maszyny wolnostojące, jak również zintegrowane z linią pakującą.

W zależności od rodzaju pakowanego produktu, jego wielkości i ilości system PadPak, poprzez  wybór odpowiedniego urządzenia - maszyny, daje szerokie możliwości w doborze podkładek o różnym kształcie, wielkości i wytrzymałości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas