Artykuł sponsorowany Wypożycz sprzęt pomiarowy dźwięku od firmy Systemy Pomiarowe!

Wypożycz sprzęt pomiarowy dźwięku od firmy Systemy Pomiarowe!

Firma Systemy Pomiarowe z Krakowa to uznany w kraju dystrybutor wysokiej klasy sprzętów pomiarowych dźwięku. Klienci indywidualni oraz biznesowi zakupić mogą od niego między innymi mierniki akustyki budowlanej, stacje monitorujące hałas środowiskowy czy też kamery akustyczne mające zastosowanie nawet w przemyśle. Na tym jednak nie kończy się obszerna oferta firmy Systemy Pomiarowe. Ważną częścią jej działalności są usługi wypożyczania sprzętu pomiarowego. O jakich urządzeniach mowa?

Miernik poziomu dźwięku

Wypożyczalnia firmy Systemy Pomiarowe przede wszystkim oferuje klientom najwyższej klasy analizatory dźwięków, które posiadają aktualne świadectwa wzorcowania. Urządzenia są też zgodne z ważną normą IEC 61672-1:2014 klasa 1, co potwierdza ich jakość czy szeroką funkcjonalność. Mierniki poziomu dźwięku, które wypożycza firma Systemy Pomiarowe, umożliwiają bowiem wykonywanie między innymi pomiarów: czasu pogłosu, zrozumiałości mowy, zrozumiałości mowy dźwiękowych systemów ostrzegawczych DSO, izolacyjności akustycznej, hałasu w środowisku pracy, hałasu komunikacyjnego, hałasu technologii przemysłowych i hałasu w budynkach. 

Jeśli chodzi zaś o rodzaje mierników poziomu dźwięku, które wypożycza krakowska firma, są to cztery typy urządzeń od sprawdzonych producentów:

  • mierniki poziomu dźwięku z uproszczonym interfejsem do prostych pomiarów jednoliczbowych, profesjonalne mierniki poziomu dźwięku do zaawansowanych analiz akustycznych,

  • mierniki poziomu dźwięku wyposażone w gotowe procedury pomiarowe zgodnie z obowiązującymi normami,

  • mierniki poziomu dźwięku posiadające polskie zatwierdzenie typu GUM.

Specjalistyczny mikrofon pomiarowy

Kolejnymi narzędziami pomiarowymi, które wypożycza firma Systemy Pomiarowe, są specjalistyczne mikrofony. Z powodzeniem mogą być one wykorzystywane w ekstremalnych warunkach, w tym na placach budów i w przestrzeniach przemysłowych. Urządzenia odporne są bowiem na wstrząsy, wodę, kurz, opary olejowe, a także na niskie i wysokie temperatury. Podkreślić jednak trzeba, że wytrzymałość na te czynniki nie tylko dotyczy samej obudowy, ale podzespołów pomiarowych. Praca w ekstremalnych warunkach z mikrofonami firmy Systemy Pomiarowe nie oznacza pogorszenia jakości analiz. Sprzęty zapewniają wysoką czułość i szeroki zakres pomiarowy. Doskonale synchronizuje się również z innymi systemami mierniczymi. Kiedy warto zaś wypożyczyć mikrofon pomiarowy? Jego typowym zastosowaniem jest:

  • lokalizacji źródeł dźwięku,

  • pomiar hałasu,

  • pomiar mocy akustycznej,

  •  kalibracja urządzeń dźwiękowych,

  • testowanie różnych sprzętów oraz maszyn.

Wzorzec temperatury BlackBody

Trzecią ważną grupą sprzętów wypożyczanych przez firmę Systemy Pomiarowe są wzorce temperatury BlackBody. Ich zastosowaniem jest kalibracja kamer termowizyjnych, czujników pirometrycznych oraz innych bezkontaktowych czujników temperatury stosowanych między innymi w zakładach przemysłowych.

Wzorce temperatury od firmy Systemy Pomiarowe stanowią najwyższą technologię branżową. Kalibratory te emitują ciepło o niezmiennej w czasie temperaturze w zakresie od 30°C do 200°C z możliwością ustawiania temperatury z dokładnością do 0,1°C. Oznacza to, że cechują się szerokim zakresem pracy, a to wszystko przy prostej obsłudze. Wzorce temperatury BlackBody wyróżniają się także swoją miniaturową budową.

Opracowanie:

Systemy Pomiarowe sp. z o.o.

Kraków , Ciepłownicza 28

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas