Materiał Partnera Wynajem żurawi samochodowych najlepszych producentów

Wynajem żurawi samochodowych najlepszych producentów

Dzisiejszy biznes oparty jest w dużej mierze na zasadach gospodarki opartej na wiedzy. To jej wyznaczniki skłaniają do unowocześniania technologii, a także do rozwijania współpracy pomiędzy różnymi podmiotami. Szczególnie ważne są partnerstwa w branżach transportowej, budowlanej i maszyn ciężkich. Nowoczesne usługi oferują między innymi wynajem takich maszyn jak żurawie samochodowe czy podnośniki koszowe.

Wynajem żurawi samochodowych

Żurawie samochodowe są bardzo użytecznymi maszynami, które łączą ze sobą pojazd ciężarowy z konstrukcją dźwignicową. Tego typu sprzęty idealnie nadają się do prac w takich branżach jak budownictwo, pomoc drogowa czy transport wielkogabarytowy – rozładunek kontenerów. Budowa żurawi samochodowych opiera się na bardzo stabilnym i umocnionym podwoziu pojazdu, który wyposażony jest w wyciągarkę z wysięgnikiem z obrotowym pomostem. Innowacyjna konstrukcja dźwigowa oraz sam pojazd pozwalają na docieranie w trudno dostępne miejsca takie jak między innymi nierówne powierzchnie (zbocza skalne) czy też place budowy o grząskim podłożu. Żurawie samochodowe są bardzo uniwersalne, dlatego wiele firm, które nie potrzebują tego typu pojazdów na stałe, decydują się na skorzystanie z usług ich wynajmu. Podobnie jest w przypadku podmiotów, które chcą zrealizować w jak najszybszym czasie swoje inwestycje – wypożyczenie żurawi samochodowych od takich firm jak Dźwig Nowy Sącz to świetny sposób na usprawnienie prac budowlanych.

Specyfikacja najlepszych żurawi samochodowych

Biznes związany z wynajmem żurawi samochodowych, a także z usługami dźwigowymi oparty jest na najnowocześniejszym sprzęcie. Na rynku dominuje kilka firm producenckich tego typu maszyn, są nimi: Demag, Tatra, Saurer, Kamaz i oczywiście Liebherr. W przypadku chęci wynajmu żurawi samochodowych należy zwrócić uwagę na posiadany przez dany park maszyn sprzęt. Popularnie wykorzystywanymi pojazdami z konstrukcjami dźwignicowymi są:

  • Demag AC100 – dzięki olbrzymiemu wysięgnikowi podstawowemu o długości 52 metry, a także wysięgnikowi dodatkowemu (17 metrów), sprzęt ten wykorzystywany jest przy bardzo skomplikowanych pracach budowlanych, a także przy montowaniu elektrowni wiatrowych. Udźwig tego typu maszyn sięga 100 ton.
  • Liebherr LT 1050 – wysięgnik ma długość około 35 metrów, przy udźwigu 50 ton. Tego typu pojazdy z dźwignicami świetnie nadają się do prac konstrukcyjnych i instalacyjnych, takich jak montaże i demontaże hal.
  • Tatra AD 28  – zalicza się do średniej wielkość maszyn. Pojazdy te mają udźwig do 28 ton. Wysięgnik podstawowy sięga 26 metrów. Przeznaczeniem tego rodzaju sprzętów są między innymi prace związane z pomocą drogową – podnoszenie ciężarówek i samochodów powypadkowych.
  • Saurer – ten producent żurawi samochodowych oferuje pojazdy o znacznie mniejszych zasięgach niż Demag i Liebherr. Sprzęt ten świetnie nadaje się do prac związanych z transportem wielkogabarytowym – między innymi w miejscach rozładunkowych czy portach.

Podziel się