Artykuł sponsorowany Wynajem dźwigu do realizacji inwestycji

Wynajem dźwigu do realizacji inwestycji

Inwestycje budowlane wymagają użycia sprzętu budowlanego, który ułatwi i przyspieszy prace, a wręcz umożliwi postawienie obiektu. Koparki, spycharki, walce są niezbędne na budowie, ale również bez dźwigu trudno byłoby dokończyć budowę wieżowca, bloku mieszkalnego, budynku produkcyjnego, biurowca czy autostrady. Dlaczego? Ponieważ samo wnoszenie betonowych bloków na piętra stawianego obiektu, byłoby bardzo problematyczne!

Dźwig na budowie i nie tylko

Najczęściej dźwig jest niezbędny do realizacji inwestycji budowlanej. Nie ma możliwości, żeby budynek wznoszony był bez użycia żurawia. Jest on wykorzystywany również w wielu innych dziedzinach, takich jak: montaż reklam, klimatyzacji, malowanie elewacji, przycinanie drzew, konserwacja obiektów, budowa kominów i dachów. Stosowane są też podnośniki koszowe, żeby pracownicy mogli swobodnie i bezpiecznie wykonywać pracę. Są one niezastąpione w centrach miast, gdzie jest wzmożony ruch uliczny i rozstawienie rusztowania byłoby problematyczne. Przy pracach blacharsko-dekarskich, energetycznych, montażowych i demontażowych wykorzystywany jest zarówno dźwig, jak i podnośnik koszowy. Pamiętajmy, że żurawie mogą pracować w każdych warunkach i są niezastąpione przy budowie i modernizacji sieci elektroenergetycznych, montażu i demontażu konstrukcji stalowych, kominów, hal, urządzeń przemysłowych, silosów, wież i więźb dachowych. Na szczęście, firma Usługi Dźwigowe Marian Polak posiada dźwigi do realizacji praktycznie każdego zamówienia.

Dźwig samochodowy

Dźwig samochodowy jest połączeniem samochodu ciężarowego i urządzenia dźwigowego, umieszczanego na jego podwoziu. Tego typu żuraw może pracować w trybie transportowym lub dźwigowym. Urządzenie wyposażone jest we wciągarkę i wychylny wysięgnik umiejscowiony na obrotowym pomoście. Dzięki temu można wykonywać prace, podnosząc i opuszczając duże oraz ciężkie ładunki. Dźwig jest wyposażony w tzw. łapy – wysuwane podpory, pozwalające zachować stabilność podczas wykonywanych prac. Żuraw tego rodzaju przyspiesza i ułatwia pracę, dzięki podwoziu samochodu, które może się przemieszczać, bez konieczności montażu. Dźwigi samochodowe wykorzystywane są w zakładach pracy, magazynach i składach budowlanych, ale też w portach, fabrykach oraz centrach logistycznych. Wszędzie, gdzie jest potrzeba przeniesienia ładunku o dużej masie, pojawia się tego typu żuraw.

Żurawie stacjonarne

Żurawie stacjonarne bardzo często są wykorzystywane w pracy produkcyjnej, magazynowej i warsztatowej. Są urządzeniami dźwignicowymi, z mechanizmami podnoszenia i opuszczania, jak np. wciągniki czy chwytaki podciśnieniowe. Poruszają się po specjalnym ramieniu, które jest umiejscawiane na słupie, montowanym na fundamencie. Dźwigi stacjonarne używane są w pracach, wymagających dokładności. Obsługa jest prosta, ponieważ polega na kierowaniu specjalistycznymi drążkami sterowniczymi. Umożliwiają one transportowanie przedmiotów w wybrane miejsce, na dowolną wysokość. W dzisiejszych czasach są jednym z często wykorzystywanych sprzętów w codziennej pracy magazynowej, warsztatowej lub produkcyjnej.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas