Artykuł sponsorowany Wycinarka - plazmowa czy laserowa?

Wycinarka - plazmowa czy laserowa?

Niezależnie od typu działalności wytwórczej, przedsiębiorcy stają przed wyborem technologii, która usprawni procesy produkcji lub obniży koszty czy zwiększy wydajność. Te zalety posiadają niewątpliwie wycinarki laserowe. Do cięcia jakich materiałów się nadają?

Technologia laserowa

Laser służy do termicznego cięcia materiału. Oznacza to, że wiązka lasera trafia w jeden punkt materiału, nagrzewa go i w ten sposób "rozdziela" od reszty. Jest to najnowocześniejsza z technologii dostępnych na rynku. Można się spotkać z różnymi odmianami. Każda z nich daje inną możliwość prowadzenia wiązki lasera, różni je energochłonność i precyzja cięcia.

Laser nadaje się do cięcia drewna i różnych stopów metali. Dzięki najnowszym odsłonom tej technologii, możemy laserem wycinać skomplikowane kształty czy otwory o bardzo małych średnicach. Krawędzie po cięciu laserem nie są, niestety, idealnie równe i trzeba je wykończyć. Wydłuża to proces produkcji i oznacza dodatkowe koszty.

Przedsiębiorstwa, które stosują technologię laserową są naprawdę różne - od przemysłu rolniczego, po zbrojeniowy. Nic dziwnego - można nim ciąć bardzo wiele typów materiałów.

Dlaczego wybrać tę technologię?

Technologia laserowa jest bardzo uniwersalna ze względu na możliwość cięcia wielu rodzajów stali i stopów metali niezależnych, a także innych materiałów. Można też nią wycinać mniejsze otwory.

Urządzenia laserowe można kupić w przedsiębiorstwie Maszyny-Polskie. Skontaktujmy się z nimi, aby specjaliści pomogli nam ocenić, jaka forma wycinarki będzie bardziej odpowiednia pod nasze konkretne potrzeby.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas