Artykuł sponsorowany Wózki widłowe – lepiej kupić nowy, używany, czy wynająć? Poznaj ofertę firmy Lech-Car

Wózki widłowe – lepiej kupić nowy, używany, czy wynająć? Poznaj ofertę firmy Lech-Car

Prowadząc przedsiębiorstwo, prędzej czy później może się okazać, że potrzebny jest nam wózek widłowy. Zanim jednak zaczniemy rozglądać się za konkretnym modelem, warto odpowiedzieć sobie na jedno, zasadnicze pytanie: czy powinniśmy kupić wózek nowy, czy używany? A może wystarczy nam wynajem wózka widłowego? Przyjrzyjmy się bliżej tym trzem możliwościom i związanym z nimi konsekwencjami. Warto zapoznać się również z ofertą firmy Lech-Car.

Zakup nowego wózka widłowego

Najczęściej wybieraną możliwością – co nie powinno dziwić, bo jako pierwsza przychodzi do głowy – jest zakup wózka widłowego bezpośrednio od producenta lub dystrybutora. Nowy wózek wiąże się z pewnością jego działania, wieloletnią gwarancją, czy trwałością. Kupując go na firmę, można też wygenerować dużą kwotę do wrzucenia w koszty prowadzenia biznesu, co dla wielu osób – zwłaszcza pod koniec roku – ma znaczenie. Niestety, wadą tego rozwiązania jest właśnie suma, jaką przyjdzie nam zapłacić za nowy sprzęt, a – nie ukrywajmy – wózki widłowe do najtańszych maszyn nie należą. Właśnie dlatego, zanim zdecydujemy się na ten krok, warto rozważyć inne rozwiązania.

Używane wózki widłowe

Jedną z opcji są używane wózki widłowe – zwłaszcza te kupowane u dystrybutora nowych maszyn. Decydując się na to rozwiązanie, oszczędzamy pieniądze, kupując wózek, który ma już kilka lat, ale jest sprawny i może jeszcze posłużyć w naszym przedsiębiorstwie. Bardzo często używane wózki widłowe u dystrybutorów są przez nich sprawdzone pod kątem przeglądu technicznego. Tym samym jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż kupowanie maszyny w Internecie, decydując się na ofertę nieznanej nam osoby, kiedy to nie mamy możliwości skontrolowania pojazdu przed zakupem. Szukając wad używanych wózków, z pewnością należy pamiętać o tym, że ich zużycie może nastąpić szybciej, niż w przypadku nowych modeli. Pozostaje też pytanie, czy wózek sprzedawany jest z gwarancją i jeśli tak – ile czasu ona obowiązuje.

Wynajem wózków widłowych

Trzecim rozwiązaniem, które także warto wziąć pod uwagę, jest wynajem wózka widłowego. Minimalny czas wynajęcia wózka wynosi z reguły trzy miesiące, można jednak także skorzystać z najmu długookresowego. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim w sytuacji, gdy potrzebujemy wózka wyłącznie na okres zleconych prac, a później przestanie nam być potrzebny. W przypadku wynajmu ceny najczęściej podawane są za każdą dobę najmu i wahają się w granicach 50-90 zł netto za 24 godziny, zależnie od parametrów wynajmowanego wózka widłowego.

Gdzie można kupić lub wynająć wózek widłowy?

W zależności do tego, która opcja interesuje nas najbardziej, powinniśmy rozejrzeć się w okolicy za przedsiębiorstwami, które spełniają nasze oczekiwania. Bez względu na to, czy interesuje nas zakup, czy wynajem wózka widłowego, warto sprawdzić ofertę przedsiębiorstwa Lech-Car. Pracujący w nim specjaliści doradzą przy wyborze odpowiedniego urządzenia i dostosowaniu jego parametrów do potrzeb przedsiębiorstwa. Warto w tym miejscu również wspomnieć o tym, że firma oferuje także kompleksowy serwis wózków widłowych. Dzięki temu współpraca z nią zaczyna się już przy wyborze urządzenia, a nie kończy się nigdy. Jak widać, Lech-Car świadczy ona kompleksowe usługi dotyczące wózków widłowych – oferuje nie tylko wynajem i sprzedaż sprzętu, ale także jego naprawę. W ten sposób właściciele działalności gospodarczych nie muszą martwić się o stan maszyn niezbędnych w danym przedsiębiorstwie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter