Artykuł sponsorowany Wózki platformowe i platformy podnośne – zastosowanie

Wózki platformowe i platformy podnośne – zastosowanie

Magazyn w dużym zakładzie przemysłowym, to ogromna ilość ciężkich pudełek, załadunku, który trzeba rozłożyć na regały, lub je ściągnąć. Oczywiście, niemożliwym tego dokonać samą siłą ludzkich rąk i pleców, co zresztą byłoby niebezpieczne, albo nawet niemożliwe siłą jednego człowieka. Czego więc możemy użyć do przetransportowania produktów i załadunków?

Wózki magazynowe

Na mocnych konstrukcjach możemy umieścić spore ciężary, z którymi nie poradzilibyśmy sobie samodzielnie. Podnieść to jedno, jak to z kolei przewieźć? Mamy do dyspozycji wózki magazynowe różnego rodzaju - platformowe, gospodarcze, paletowe, taczkowe, podnośnikowe, elektryczne, wózki wysokiego składowania. Czym poszczególne wózki się charakteryzują? Wózki piętrowe wyposażone są w kilka blatów, co idealnie sprawdza się w przypadku ładunków już posortowanych. Kilka blatów posiadają również wózki gospodarcze. Ponadto, mogą być wyposażone one w kilka udogodnień: ciche kółka, szuflady, maty antypoślizgowe. Wózki taczkowe z kolei są najczęściej wykorzystywane w zakładach transportowych. Wózki elektryczne działają na prąd. Wózki wysokiego składowania spełniają swą rolę przy wysokich regałach. Wózki paletowe jak sama nazwa mówi służą do przewożenia palet. Są one trwałe i bardzo popularne w wielu magazynów, w zakładach przemysłowych czy halach produkcyjnych.

Wózki platformowe i platformy podnośne

Wózki platformowe służą do przewożenia bardzo ciężkich towarów. Platforma wyposażona jest w ramę zabezpieczającą. Platformy podnośne mogą także spełniać rolę stołów roboczych lub montażowych. Mamy możliwość podnoszenia platformy za pomocą czujnika optycznego. Jeżeli chodzi o platformy podnośne to składają się z: rampy, osłony ramowej, prowadnicy z wejściem widłowym, obrotnicą, składanej harmonijki, ramę podstawy z wejściem widłowym, podwozie do jazdy po szynach, klapę hydrauliczną, zasilacz hydrauliczny, ruchoma podstawa z odłączalnym uchwytem, zacisk transportowy, ruchoma podstawa z uchwytem. Wszystkie platformy oczywiście powinny posiada niezbędne certyfikaty. Warto skontaktować się z dystrybutorem platform podnośnych np. z Easy Link Polska, aby wybrać platformy odpowiadające Państwa potrzebom, rodzajowi załadunku czy ciężaru. Oprócz platform mamy do dyspozycji stoły podnośne i transportery.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas