Materiał Partnera W jaki sposób stworzyć funkcjonalną sprężarkownię?

W jaki sposób stworzyć funkcjonalną sprężarkownię?

Sprężanie gazów przemysłowych ma udział w wielu procesach chemicznych i petrochemicznych. Proces ten znajduje zastosowanie choćby w produkcji kosmetyków. Sprężarka czy kompresor to także stałe wyposażenie warsztatu samochodowego. Jednak aby zachowała ona długo sprawność, konieczne przygotowanie odpowiedniej przestrzeni, czyli sprężarkowni. Poniżej kilka kwestii, o których należy przy tym pamiętać.

Przestrzeń

Bez względu na to, jak duża jest skala wykorzystania technologii sprężania gazu w naszej działalności, podstawą jest dobrze przygotowana przestrzeń. Nie jest to problemem w przypadku dużych zakładów przemysłu chemicznego, petrochemicznego czy energetycznego. Trudne jednak jest projektowanie sprężarkowni działających przy małych warsztatach samochodowych lub innych miejscach, które nie mają charakteru przemysłowego. W każdym jednak przypadku powinniśmy poradzić się doświadczonych specjalistów z firmy TSG, którzy zajmą się również montażem i rozruchem urządzeń.

Sprężarki potrzebują odpowiednio przystosowanego miejsca, gdzie nie będą narażone na uszkodzenia. Szkodliwe dla tych urządzeń będą pyły i zanieczyszczenia powstające podczas obróbki metali. Dostają się one do wnętrza sprężarki, gdzie zatykają filtry i chłodnice. Prowadzi to do częstych awarii sprzętu, a kolejne naprawy będą powodować wyłącznie straty. Koniecznością jest więc osobne pomieszczenie, w którym znajdzie się wyłącznie sprężarka i nic innego.

Sprawdzone urządzenia

Funkcjonalność sprężarkowni zależy od stanu znajdujących się w nich urządzeń. Zatem konieczne jest zastanowienie się, jaką sprężarkę lub sprężarki powinniśmy zakupić. Niewskazany jest zakup używanych. Rzadko kiedy są one sprawne, a nawet w takich wypadkach ich żywotność nie będzie długa. Oferta firm prowadzących sprzedaż sprężarek jest na tyle bogata, że każdy będzie w stanie znaleźć coś odpowiadającego jego potrzebom oraz możliwościom finansowym.

Regularna kontrola

Sprężarki oraz kompresory to urządzenia, które mają nam służyć przez lata. Nad ich sprawnością oraz funkcjonalnością możemy czuwać poprzez systematycznie wykonywane przeglądy urządzeń sprężarkowych. Dzięki nim będziemy w stanie odpowiednio wcześnie wykryć wszelkie usterki lub też im całkowicie zapobiec. Aby mieć pewność, że nasze urządzenia są w dobrym stanie technicznym, powinniśmy zlecić przegląd właściwej firmie.

Jeśli pojawi się konieczność naprawy, najlepiej zajmie się tym autoryzowany serwis. Praca na uszkodzonym sprzęcie stanowi zagrożenie również dla nas, dlatego oszczędności w tej kwestii mogą przynieść nam wyłącznie straty.

Opracowanie:

TSG Technologie sprężania gazu J. Kuźbicka

Gorzów Wielkopolski , Orląt Lwowskich 8

Podziel się