Artykuł sponsorowany W jaki sposób giąć blachy aluminiowe?

W jaki sposób giąć blachy aluminiowe?

Obróbka termiczna metalu jest bardzo przydatna podczas wytwarzania części o różnym przeznaczeniu. Jedną z prac, które podejmuje się w ramach obróbki, jest gięcie. Najczęściej materiałami, które poddawane są procesowi gięcia, są między innymi stal, miedź czy aluminium. Na czym ono dokładnie polega i gdzie się je wykorzystuje? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na temat gięcia metali.

W jakim celu gnie się blachy?

Dzięki gięciu blach aluminiowych możliwe jest uzyskanie elementów metalowych o różnych kształtach, nie naruszając przy tym grubości materiału. Jest to przydatne między innymi w budownictwie czy przemyśle. Z giętej blachy można wykonywać różne elementy instalacji, a nawet akcesoria dekoracyjne. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego niewątpliwie często wykorzystuje się gięcie metalu w ramach jego obróbki.

Jak gnie się blachy aluminiowe?

Jest kilka metod gięcia blach aluminiowych, jednak to te najnowocześniejsze są z reguły najbardziej skuteczne. Powód jest prosty – maszyny są coraz bardziej ulepszane, dzięki czemu praca z nimi jest efektywniejsza. Popularnym sposobem jest zatem wykorzystywanie urządzeń CNC. Dzięki nim gięcie może być przeprowadzone szybko i precyzyjnie. Poza tym, dzięki powtarzalności pracy maszyny wykonuje się wiele takich samych elementów, co nie byłoby możliwe w przypadku obróbki ręcznej. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że w taki sposób można giąć zarówno cienkie warstwy metalu, jak i grubsze fragmenty. Maszyna generuje duży nacisk, dzięki czemu blachę można trwale odkształcić uzyskując pożądaną formę. Ułatwieniem jest też komputerowe ustawianie funkcji, dzięki czemu proces gięcia przebiega szybko i sprawnie. Zastosowanie tej metody pomoże uniknąć niechcianych uszkodzeń, takich jak pęknięcia. Profesjonalnym gięciem blachy zajmuje się między innymi firma SANTEX.

Kto zajmuje się gięciem blach aluminiowych?

Części metalowe są często wykorzystywane w takich branżach jak przemysł czy budownictwo, dlatego ich przedstawiciele mogą korzystać z usług specjalistycznych firm, które zajmują się gięciem blachy aluminiowej. Przedsiębiorstwa tego typu dysponują specjalnym sprzętem, maszynami CNC, które znacznie ułatwiają cały proces. Decydując się na ich usługi można liczyć na elementy wykonane z dużą precyzją i dokładnością. Jest to szczególnie istotne w przypadku potrzeby wyprodukowania wielu takich samych elementów. Wykonawcę można wybrać na podstawie poleceń znajomych z branży lub oceny poprzednich efektów pracy. Takie przedsiębiorstwa zazwyczaj mają również w ofercie inne prace dotyczące obróbki metali – warto się z nimi zapoznać.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas