Artykuł sponsorowany Usługi spawalnicze. Rodzaje spawania.

Usługi spawalnicze. Rodzaje spawania.

Nie uczą tego w szkole, ale pewnie wiele osób wie, że spawać można różnymi metodami. Wszystko zależy od warunków w jakich się spawa, od rodzaju materiałów, które zamierza się łączyć a także zakresem prac, trudno bowiem zespawać statek małym, delikatnym urządzeniem, czy wykonać drobną, artystyczną, ażurową dekorację, używając robota. Do tego ważne są umiejętności spawacza. Może bowiem być fachowcem tylko od jednej metody. Ważne jest, by wiedzieć co potrafi nasz fachowiec oraz czy potrzebujemy mistrza - artystę, czy zaledwie rzemieślnika.

Jakie usługi oferuje zakład spawalniczy

Instalspaw oferuje usługi każdego fachowca - spawacza, jakiego potrzebujesz. Firma wykona dla Ciebie instalację wodną i centralnego ogrzewania. Zrobi ogrodzenie wokół działki i zespawa bramę wjazdową oraz furtkę. Jeśli zażyczysz sobie ogrodowej altanki, na pewno będzie taka, jaką sobie wyobrażałeś. Chcesz mieć ogrodzenie ładniejsze, niż ma sąsiad? Poradź się, zaprojektują dla Ciebie coś wyjątkowego. I jeszcze pasujące do ogrodzenia balustrady przy balkonie i schodach. Firma ma spore doświadczenie. Zaznajomi Cię z używanymi przez siebie materiałami, wzorami i pomysłami.

Czy podejmie się większych prac? Zadzwoń i zapytaj. Rozmowa z usługodawcą jest kluczowa, pozwoli zaznajomić się z zasięgiem prac, jakie ma do zaoferowania. Mając indywidualne podejście do klienta na pewno będzie w stanie Ci pomóc.

Jakie rodzaje spawania oferują firmy

Najczęściej spotykane rodzaje spawania:

- spawanie aluminium,

  • metoda TIG, polega na dostarczeniu ciepła przy użyciu nietopliwej elektrody wolframowej,
  • metoda MIG, wykonuje się spoinę w osłonie gazów obojętnych, tj. argonu czy helu,

- spawanie MAG, to spawanie łukowe elektrodą topliwą w osłonie gazów lub ich mieszanek,

- gazowe, polegające na stopieniu brzegów łączonych metali, płomieniem spalającego się gazu palnego – acetylenu, oraz tlenu,

- łukowe elektrodami otulonymi, w otulinie:

  • kwaśnej (A)
  • rutylowej (R)
  • zasadowej (B)
  • rutylowo-kwaśnej (RA)
  • celulozowej (C)
  • rutylowo-celulozowej (RC)

- łukiem krytym,

- żużlowe,

- plazmowe,

- elektronowe

Jak widać poszukując firmy, musisz wiedzieć, przynajmniej ogólnie jakie rodzaje spawania oferuje. Nie należy wymagać, by spawacz opanował je wszystkie, lepiej, by potrafił dobrze wykonać swoją pracę przynajmniej jedną z nich. Najczęściej firmy oferują trzy metody: MIG, MAG i gazową. Są dość tanie i świetnie nadają się do domowych remontów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas