Artykuł sponsorowany Toczenie CNC – czym wyróżnia się ta metoda obróbki skrawaniem?

Toczenie CNC – czym wyróżnia się ta metoda obróbki skrawaniem?

Toczenie to jedna z wielu metod obróbki skrawaniem, która daje możliwość precyzyjnego przygotowania elementów mających formę brył obrotowych, ale nie tylko. Dzięki ogromnej dokładności gwarantowanej przez sterowanie numeryczne CNC, w nowoczesnych parkach maszynowych zakładów zajmujących się tego typu obróbką jest ona jednym z najczęściej wybieranych sposobów na wykonanie wielu metalowych części.

Elementy uzyskiwane dzięki toczeniu CNC

Toczenie CNC wykonywane przez doskonale wyposażone, specjalistyczne zakłady, to metoda stosowana do otrzymywania elementów takich jak np. rury. Ich kształt nadawany jest w rozbudowanym procesie obróbki skrawaniem, a dzięki możliwości sterowania numerycznego konkretna rura odpowiada wymiarom podanym przez klienta. Z tego właśnie względu toczenie CNC jest szeroko wykorzystywane – daje bowiem możliwość przygotowania wyrobów doskonale dopasowanych np. do konkretnej instalacji czy maszyn. Odpowiednich wymiarów wałki czy tuleje to kolejne już elementy realizowane przez toczenie CNC.

Warto wybrać zakład zajmujący się taką metodą obróbki skrawaniem w sposób profesjonalny. Oznacza to zastosowanie toczenia zarówno przy powierzchni zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Dzięki temu uzyskane parametry pod względem wymiarów i kształtów są dokładnie takie, jakich oczekuje i wymaga zamawiający. Tak właśnie działa Zor-Met Tomasz Gołębiewski – zakład, którego rozbudowany i nowoczesny park maszynowy umożliwia precyzyjną obróbkę skrawaniem m.in. właśnie w postaci toczenia CNC. Czym jeszcze charakteryzuje się dokładnie ten sposób otrzymywania elementów metalowych dopasowanych do potrzeb klienta?

Precyzja dzięki sterowaniu numerycznemu

Główną zaletą toczenia CNC jest sterowanie numeryczne. Wprowadzone przez operatora nowoczesnej tokarki dane odnośnie parametrów elementu obrabianego daje możliwość przygotowania go zgodnie z podanymi wytycznymi. Dotyczy to zarówno kształtów, jak i wymiarów, co pozwala wykonać nawet skomplikowane pod względem formy wyroby składające się z wielu zróżnicowanych typów powierzchni. Warto też pamiętać, że mimo pewnych ograniczeń tokarek, są one jednak w stanie przygotować elementy niewielkie, ale i sporych rozmiarów.

Należy także przy obróbce skrawaniem wybierać zakłady, które nie tylko dysponują nowoczesnym parkiem maszynowym, ale również wykwalifikowaną kadrą operatorów. Są oni w stanie zrealizować wiele metod toczenia, w tym m.in. wzdłużne, poprzeczne czy kształtowe. Każdy z typów obróbki pozwala na wykonanie elementów precyzyjnie dopasowanych do oczekiwań klienta pod każdym względem. Toczenie CNC wyróżnia się też powtarzalnością – przy produkcjach wieloseryjnych wyroby są dokładnie takie same pod względem wprowadzonych parametrów, co jest niewątpliwie ogromną zaletą tej metody.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas