Materiał Partnera Technologia fotowoltaiczna – dbając o niezależność energetyczną obiektów

Technologia fotowoltaiczna – dbając o niezależność energetyczną obiektów

Technologia fotowoltaiczna jest dzisiaj szeroko wykorzystywana przez właścicieli domów jednorodzinnych, przez zarządców budynków wspólnot mieszkaniowych, czy też biurowców, urzędów oraz ośrodków przemysłowych. Wielokrotnie panele słoneczne, są również ważnym elementem składowym budownictwa pasywnego tj. energooszczędnego. Poznaj zalety fotowoltaiki, a także proces tworzenia tegoż rozwiązania.

Zalety technologii fotowoltaicznej

Pierwszą zaletą technologii fotowoltaicznej, jest to, że produkuje ona tzw. zieloną energię. Mowa o wykorzystywaniu zasobów naturalnych, które są odnawialne, a także, które nie wpływają na zanieczyszczanie środowiska. Nie tylko jednak proekologiczność ważna jest z punktu widzenia ochrony natury. W dużej mierze pozwala ona na tworzenie przestrzeni bardziej przyjaznych dla użytkowania przez ludzi.

Kolejną ważną zaletą fotowoltaiki, jest oczywiście oszczędność finansowa. Inwestycja montażu paneli słonecznych wraz z osprzętem w domu, czy nawet w ośrodku przemysłowym, bardzo szybko się zwraca. Warto przy tym wiedzieć, że obecnie istnieje wiele systemów upustowych i dotacji (np. program Czyste Powietrze), co pozwala jeszcze szybciej uzyskać zwrot poniesionych kosztów. Oszczędność zaś zasadza się przede wszystkim na tym, iż panele pozwalają uzyskać w 100% darmową energię, nawet przez 30 lat! Baterii również nie trzeba często konserwować, a nawet obsługiwać. Po montażu po prostu można cieszyć się nowym źródłem energii, zasilającym np. pompę wodną systemu grzewczego.

Ważnymi cechami technologii fotowoltaicznej, jest także jej uniwersalizm. Dzisiaj wdrożenia mogą dotyczyć zarówno obiektów małych, jak i bardzo dużych, wymagających stworzenia całych farm solarnych. Na rynku istnieją również różne rozwiązania techniczne, które zawsze dostosowywane są indywidualnie! Wszystko to prowadzi do niezależności energetycznej, która jak podają analizy ekonomiczne, jest bardzo ważna – za kilka lat ceny prądu, mogą znacznie wzrosnąć, co jest efektem m.in. odejścia od wydobycia węgla i jego wykorzystania energetycznego.

Wdrożenie paneli fotowoltaicznych

Technologia fotowoltaiczna, powinna być wdrażana przez specjalistyczne firmy. Najlepiej wybierać takie, jak grupa VARTECH Rafała Kasprzaka. Dlaczego, jednak wybierać właśnie takie przedsiębiorstwa? Przede wszystkim jest to podyktowane doskonałą znajomością rozwiązań dotyczących np. kompensacji mocy biernej, czy wdrożeń prowadzących do jeszcze większej energooszczędności. Współpracując z VARTECH, proces wdrażania paneli słonecznych, będzie przebiegła, w takich krokach, jak: konsultacja i analiza potrzeb, projekt wraz z ekspertyzami, przygotowanie kosztorysów i wniosków o dofinansowanie, montaż instalacji, kalibracja systemu i przeszkolenie właścicieli. W ramach stałej współpracy, wykonawca zawsze powinien zapewnić: serwis gwarancyjny i gwarancję sprzętów/paneli/systemów SmartDom itd. 

Opracowanie:

Vartech Rafał Kasprzak

Bytom Odrzański , Szeroka 19 lok. 3

Podziel się