Artykuł sponsorowany Sztuczne włókna pod lupą, czy faktycznie są takie złe?

Sztuczne włókna pod lupą, czy faktycznie są takie złe?

Jeżeli masz wybór między ubraniami wykonanymi z naturalnych materiałów lub sztucznych,
z pewnością postawisz na te pierwsze. A jednak, ubrania z plastiku, dzięki swoim unikalnym właściwościom, również się przydają. Tworzą doskonałą barierę ochronną przed wiatrem i chłodem. Przydadzą się również na plaży, w postaci stroju kąpielowego czy szybko schnącego ręcznika plażowego lub chroniącego przed wiatrem parawanu.

Gdy wieje i leje

Jednym z obszarów wykorzystywania tworzyw sztucznych w ubraniach są wszelkiego rodzaju materiały chroniące przed deszczem. I właśnie dlatego, że są wykonane z takiego, a nie innego półfabrykatu, tak dobrze wypełniają swoje zadanie. Bardzo często odzież  z domieszką plastiku jest tworzona na bazie surowca z recyklingu. Jest to możliwe również dzięki firmom takim jak Premedia Spółka Akcyjna.

Cała filozofia polega na wykorzystaniu usługi regranulacji, dzięki której plastik wyrzucony do specjalnego kontenera może dostać drugie życie. Wystarczy odpowiednio go przetworzyć i powstały w tym procesie granulat wykorzystać ponownie. Cały proces odbywa się z zachowaniem najwyższych ekologicznych standardów, by chronić naszą planetę. Trudno wyobrazić sobie codzienność bez ciepłych polarów, szalików, czapek lub kocy termicznych i bielizny termoaktywnej. Gdyby nie postęp technologiczny i sztuczne włókna, nigdy nie mielibyśmy szansy ich poznać.

Poliester na cenzurowanym

Gdy nadchodzi upalne lato, w kąt zrzucamy grube swetry i kurtki, na rzecz lżejszych, kolorowych ubrań. Zwiewne sukienki, spódnice i bluzki szturmem wkraczają do naszej letniej garderoby, umilając gorące dni.  Specjaliści radzą, aby wybierać ubrania z lnu, bawełny i wiskozy, gdyż dzięki nim właśnie nasza skóra może swobodnie oddychać. Jednak stroje z tych tkanin mają jedną zasadniczą wadę – bywają naprawdę drogie.

Poliestrowa, nylonowa czy w pełni akrylowa sukienka faktycznie może być uciążliwa w noszeniu latem. Jednak nie skreślaj tych surowców całkowicie, a  przy zakupie zwróć uwagę nie tylko na fason i kolor, ale i na metkę ze składem. Bawełna czy len z domieszką sztucznych włókien nie tylko dobrze będzie się nosić, ale i poczujesz się w niej niezwykle komfortowo. Rób zakupy świadomie, wybierając sztuczne domieszki z komponentów pochodzących z recyklingu. Dzięki temu przyczynisz się nie tylko do ratowania ziemi przed katastrofą ekologiczną, ale i zaczniesz żyć w duchu eko.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas