Artykuł sponsorowany Szkło laminowane bezpieczne - charakterystyka i rodzaje

Szkło laminowane bezpieczne - charakterystyka i rodzaje

Szkło laminowane to rodzaj bezpiecznego szkła, składającego się z minimum dwóch tafli szkła, połączonych ze sobą za pomocą laminatu w postaci folii PVB lub EVA. W zależności od liczby, grubości oraz rodzajów użytych warstw, składających się na szyby laminowane, wyróżnić można kilka typów szkła laminowanego. Czym konkretnie jest i z czego składa się szkło laminowane? Jakie rodzaje wyróżniamy? Odpowiadamy!

Czym jest i z czego składa się szkło laminowane?

Szkło laminowane (zwane też VSG – z j. niemieckiego: Verbund Sicherheits Glas, co oznacza bezpieczne szkło warstwowe) to rodzaj bezpiecznego szkła zbudowanego z dwóch (lub więcej) tafli szkła float, połączonych ze sobą jedną lub kilkoma warstwami folii PVB lub EVA, pełniącej rolę laminatu. Łączenie wspomnianych elementów odbywa się pod wpływem wysokiej temperatury, w procesie laminacji, w specjalnych warunkach próżniowych. Zależnie od liczby oraz grubości poszczególnych warstw szkła, oraz folii, można uzyskać szkło laminowane o rozmaitych parametrach. Szeroki wybór różnych rodzajów szkła laminowanego można znaleźć w firmie Lustral z Warszawy, świadczącej usługi szklarskie.

Rodzaje szkła laminowanego

Szkło laminowane, zależnie od liczby warstw oraz ich grubości, charakteryzuje się różnymi parametrami, w związku z czym, można wyróżnić kilka jego rodzajów.

Szkło matowe/mleczne – składające się z dwóch tafli szkła o wybranej grubości oraz jednej lub kilku warstw folii mlecznej o grubości 0,38 mm.

Szkło dźwiękochłonne – na które składają się dwie tafle szkła o wybranej grubości oraz folia dźwiękochłonna o grubości 0,76 mm.

Szkło przezroczyste – składające się z dwóch tafli szkła o wybranej grubości oraz jednej lub kilku warstw folii przezroczystej o grubości 0,38 mm.

Szkło przezroczyste antywłamaniowe, które składa się z dwóch warstw szkła o wybranej grubości oraz czterech folii o grubości 0,38 mm każda.

Szkło antywłamaniowe Uniemożliwia przebicie się przez nie potencjalnego włamywacza. Jest odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też na wysokie i niskie temperatury.

Zalety szkła laminowanego

Niewątpliwie, jedną z głównych zalet płynących z zastosowania szkła laminowanego jest bezpieczeństwo oraz ochrona przed skaleczeniami – w razie stłuczenia, fragmenty szkła pozostają przyklejone do folii.

Szkło laminowane charakteryzuje się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, uderzenia, wpływ wysokich temperatur, cięcie oraz zniszczenie, dlatego też jest chętnie wykorzystywane w miejscach wymagających ochrony na przykład przed uszkodzeniem lub włamaniem.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas

Newsletter